Business news from Ukraine

Нацбанк анулював ліцензії 6 страхових компаній

12 Листопада , 2022  

Національний банк України анулював ліцензії шести страховикам: АТ “СК “Мега-Гарант”, ТДВ “СК “Бенефіт”, ТДВ “СК “Кастоді”, ПрАТ “ПО “Європоліс”, ПрАТ СК “Арма”, ТДВ “СК “Добробут та захист” та тимчасово зупинив ліцензії на провадження страхової діяльності ПрАТ “СК “Універсальний поліс”.

Як йдеться у повідомленні НБУ у п’ятницю, 29 липня 2022 року до “Мега-Гарант”, а 17 вересня до ТДВ “СК “Бенефіт” були застосовані заходи впливу у вигляді тимчасової зупинки ліцензій, оскільки страховики не дотримувалися обов’язкових грошових нормативів.

“У встановлений термін порушення усунуто не було, а фінансовий стан “Мега-Гарант” і “Бенефіт” залишився критично незадовільним”, – зазначив регулятор.

Щодо “Кастоді”, “Європоліс”, “Арма”, “Добробут та захист” НБУ пояснив анулювання ліцензій встановленням фактів здійснення страховиками ризикової діяльності.

“Так, встановлені факти здійснення страховими компаніями двох і більше порушень обов’язкових критеріїв та нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій”, – зазначив регулятор.

Уточнюється, що рішення правління НБУ щодо цієї шістки ухвалені 10 листопада і набули чинності 11 листопада.

Що стосується “Універсального поліса”, то, як зазначив Нацбанк, за результатами аналізу звітності за 9 місяців 2022 року встановлено, що страховик порушує обов’язковий норматив платоспроможності та достатності капіталу.

“Страховику встановлено термін для усунення порушень до 12 грудня 2022 року. Таке рішення ухвалив Комітет з нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг 11 листопада”, – йдеться у повідомленні регулятора.

НБУ також повідомив, що наклав штраф на ТДВ “СК “Арсенал Лайф” у зв’язку із встановленням факту провадження страховиком безліцензійної діяльності за результатами позапланової інспекційної перевірки.

Рішення щодо “Універсального полісу” набирає чинності 12 листопада, щодо “Арсенал Лайфу” – 14 листопада.

Страховий портфель ПрАТ “СК “Універсальний поліс” формується за рахунок страхування медичних витрат (48,9%), страхування майна та фінансових ризиків (28,7%). За 9 місяців 2022 року страховик зібрав 50,1 млн грн страхових платежів, них 42,9 млн грн – від перестраховиків, та виплатив 24,3 млн грн страхових виплат.

СК “Мега-Гарант” входить до банківської групи виведеного з ринку Мегабанку, здійснювало діяльність у сегменті non-life, у тому числі з ОСЦПВ. У першому півріччі 2022 року страховик зібрав 50,6 млн грн страхових платежів (з них понад 80% припадає на ОСЦПВ) та виплатив 9,2 млн грн страхових відшкодувань. Компанія займала 21 місце серед найбільших компаній, що здійснюють діяльність на ринку ОСЦПВ, і має 1,5% частки ринку за страховими преміями за вказаним видом страхування.

ТДВ “СК “Бенефіт” формувала портфель за рахунок страхування фінансових ризиків, вантажів та багажу, наземного транспорту. За 9 місяців 2022 року страховик зібрав 1,8 млн грн страхових платежів та виплатив 407 тис. грн страхових відшкодувань.

ТДВ “СК “Кастоді” здійснювало діяльність у сегменті non-life. Страховий портфель формувався переважно за рахунок надходжень страхових премій від юридичних осіб (59%) та перестраховиків (36%). У структурі премій за 9 місяців 2022 року переважало страхування майнових ризиків ( 32%), страхування вантажів та багажу (26%), страхування фінансових ризиків (24%) Рівень виплат за 9 місяців 2022 року становив 0,02%: зібрано 284 млн грн страхових платежів, з них від перестраховиків – 101,8 млн грн , та виплачено 46 тис грн страхових відшкодувань.

ПрАТ “ПО “Європоліс” здійснювало діяльність у сегменті non-life. Страховий портфель формувався переважно за рахунок надходжень страхових премій від юридичних осіб (76%) та перестраховиків (18%). У структурі премій за 9 місяців 2022 року переважали страхування медичних витрат ( 29%), страхування КАСКО (26%), страхування вантажів та багажу/вантажобагажу (25%) Рівень виплат за 9 місяців 2022 року склав 7%: зібрано 8,3 млн грн страхових платежів, з них від перестраховиків – 1,5 млн грн, та виплачено 612 тис. грн страхових відшкодувань.

ПрАТ СК “Арма” здійснювало діяльність у сегменті non-life. Страховий портфель формувався за рахунок надходження страхових премій від юридичних осіб (82%), внутрішнього перестрахування (18%), за видами страхування залізничного транспорту (52,5%), страхуванням вантажів та багажу (14,0%), страхуванням майна (12 ,6%), КАСКО (9,1%). За 9 місяців 2022 року страховик зібрав 79,1 млн. грн. страхових платежів, з них від перестраховиків – 13,9 млн. грн., і виплатив 458,7 тис. грн. страхових відшкодувань.

ТДВ “СК “Добробут і Захист” здійснювало діяльність у сегменті non-life. Найбільший обсяг платежів у портфелі припадає на страхування майнових ризиків (55%) та страхування відповідальності перед третіми особами (22%). За 9 місяців 2022 року страховик зібрав 202, 5 млн грн страхових платежів, з них від перестраховиків – 130,4 млн грн та виплатив 109,6 тис. грн страхових