Ціни на нафту еталонних марок помірно зростають вранці в середу, інвестори оцінюють дані про інфляцію в США і чекають щотижневого звіту про запаси палива в країні.
Ціна січневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:10 кв становить $82,7 за барель, що на $0,23 (0,28%) вище за показник на закриття попередньої сесії. У вівторок ці контракти подешевшали на 5 центів – до $82,47 за барель.
Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до зазначеного часу підвищилися на $0,18 (0,23%) і становили $78,44 за барель. За підсумками минулої сесії вони не змінилися в ціні і становили $78,26 за барель.
Темпи зростання споживчих цін (індекс CPI) у Штатах у жовтні скоротилися до 3,2% у річному вираженні з 3,7% у вересні, повідомило міністерство праці. Базова інфляція (індекс CPI Core), що не враховує динаміки цін на харчові продукти та енергоносії, сповільнилася до 4% з 4,1% місяцем раніше. Консенсус-прогноз експертів, опитаних Trading Economics, передбачав ослаблення інфляції до 3,3% і збереження темпів зростання індексу CPI Core на рівні 4,1%.
Дані про динаміку інфляції уважно відстежує Федеральна резервна система (ФРС) під час ухвалення рішень щодо грошово-кредитної політики.
Тим часом напередодні Міжнародне енергетичне агентство підвищило прогноз зростання глобального попиту на нафту 2023 року на 113 тис. барелів на добу (б/д) – до 2,367 млн б/д. Таким чином, організація очікує, що світовий попит поточного року становитиме 101,96 млн б/д.
Також учасники ринку оцінюють сигнали про зміну запасів енергоносіїв у США.
За даними Американського інституту нафти (American Petroleum Institute, API), минулого тижня запаси в Штатах зросли на 1,34 млн барелів. Тижнем раніше резерви підскочили на 11,9 млн барелів.
Офіційні дані Міненерго опублікують о 16:30 кв. м. у середу, причому відразу за два тижні. Опитані Trading Economics аналітики прогнозують, що вони вкажуть на зростання запасів нафти на 1,8 млн барелів.