Business news from Ukraine

Нафта стабільна, Brent біля $81,7 за барель

29 Листопада , 2023  

Ціни на нафту еталонних марок слабо змінюються вранці в середу, інвестори чекають зустрічі міністрів країн ОПЕК+.

Ціна січневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:15 кв становить $81,68 за барель, як і на закриття попередньої сесії. Напередодні ці контракти підвищилися в ціні на $1,70 (2,1%), до $81,68 за барель.

Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до зазначеного часу зросли на 15 центів і становили $76,56 за барель. За підсумками минулої сесії вони подорожчали на $1,55 (2,1%) – до $76,41 за барель.

Зустріч міністрів країн ОПЕК+ відбудеться 30 листопада в онлайн-форматі, хоча спочатку передбачалося провести засідання очно у Відні 26 листопада.

Подальший напрямок руху цін на нафту багато в чому залежить від того, чи зможе ОПЕК+ “продемонструвати збережену єдність усередині групи і прихильність курсу на стабілізацію цін на нафту в довгостроковій перспективі”, написали аналітики Sevens Report Research.

Країни ОПЕК+, найімовірніше, продовжать наявні обмеження на нафтовидобуток із мінімальними змінами до кінця першого кварталу 2024 року, вважають аналітики Citi. Імовірність збереження виробництва на колишньому рівні вони оцінюють у 60-70%, масштабніших скорочень постачань палива – приблизно у 20%, збільшення видобутку – у 10-20%.

Крім того, інвестори вивчають сигнали про зміну запасів енергоносіїв у США. За даними Американського інституту нафти (American Petroleum Institute, API), минулого тижня резерви в Штатах знизилися на 817 тис. барелів.

Офіційні дані Міненерго США буде опубліковано о 17:30 кв. м у середу.

,