Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Обʼєднану гірничо-хімічну компанію купує NEQSOL Holding

11 Жовтня , 2024  

За Державний пакет акцій розміром 100% статутного капіталу АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» запропонували заплатити на 39 млн грн більше за стартову ціну приватизаційного аукціону Фонду державного майна України.
Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на дані майданчика UBIZ.ua, акредитованого АТ «Прозорро.Продажі».
Цінова пропозиція 3 938 351 581 грн надійшла від ТОВ «Цемін Україна», що входить до групи NEQSOL Holding Насіба Хасанова (Азербайджан) (YouControl).

NEQSOL Holding в Україні очолює Володимир Лавренчук. Група входить до Комітету надрокористування Європейської Бізнес Асоціації.
Цемін Україна стало єдиним охочим купити ОГХК (протокол).
«NEQSOL Holding зробив цей крок як потенційний стратегічний інвестор, який у разі визнання переможцем планує разом із виконанням усіх приватизаційних зобов’язань, що охоплюють соціальні, екологічні та технічні аспекти, реалізувати плани щодо модернізації, розробки нових продуктів з використанням глибокої переробки сировини та розширення на глобальних ринках. Наразі NEQSOL Holding чекає на завершення процесу приватизації та оголошення його офіційних результатів у відповідності до чинних процедур», – заявив NADRA.INFO регіональний директор NEQSOL Holding в Україні Володимир Лавренчук.
НОВИНУ ДОПОВНЕНО:
О 22:41 вівторка, 08.10.2024, на Facebook-сторінці Фонду державного майна України опублікували оголошення про викуп акцій ОГХК:
«Команда Фонду державного майна України провела приватизаційний онлайн-аукціон з продажу державного пакета акцій розміром 100% статутного капіталу АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”. Викуп відбувся в електронній системі “Прозорро.Продажі”.

покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати у технічне переобладнання та модернізацію не менше 400 млн грн. А також — сплатити борги із заробітної плати та перед бюджетом і погасити прострочену кредиторську заборгованість.
Приватизація цього підприємства відкриває нові можливості для розвитку титанової промисловості України. Залучення приватного капіталу дозволить підвищити технологічний рівень виробництва, розширити експортні можливості та створити нові робочі місця. Це стане важливим кроком на шляху до підвищення конкурентоспроможності української промисловості на світовій арені.
Ми стали свідками важливої події для економічного розвитку країни, адже всі надходження від продажу надійдуть до державного бюджету України, тим самим посилять нашу обороноздатність у боротьбі з агресором», – йдеться у повідомленні ФДМУ.
У разі прийняття рішення про приватизацію об’єкта шляхом викупу на запропоновану учасником ціну (ціну продажу) буде нараховано ПДВ згідно Податкового кодексу України.
Нагадаємо, Уряд затвердив стартову ціну компанії на рівні 3,9 млрд грн з інвестиційними зобовʼязаннями покупця щонайменше 0,4 млрд грн.

,