Business news from Ukraine

Обсяг імпорту Україною електроенергії зі Словаччини в неділю зріс на 27%

5 Червня , 2023  

Обсяг імпорту електроенергії зі Словаччини в неділю зріс на 27,3% порівняно із суботою – до 4427 МВт-год на добу, свідчать дані на сайті мережі операторів системи передачі континентальної Європи ENTSO-E.

Згідно з даними сайту, імпорт надходив 16 годин на добу з 6:00 до 22:00 на потужності 10-350 МВт. Максимальна дозволена потужність перетину для імпорту за словацьким напрямком становить 350 МВт, і в неділю він ішов на такій потужності три години. Загалом 10 годин фіксувалася потужність понад 300 МВт.

Водночас імпорт на понеділок знизився майже в 10 разів – до 476 МВт-год на добу.
Водночас, за даними ENTSO-E, експорт е/е до Польщі після відсутності на вихідних у понеділок здійснюється дев’ять нічних і денних годин на потужності 200 МВт – загалом 1800 МВт-год на добу.

Щодо Молдови даних як щодо імпорту, так і щодо експорту немає з початку червня.
Як повідомлялося, постачання електроенергії зі Словаччини планували 3 червня на рівні 7,1 тис. МВт-год на добу, 4 червня – 7,5 тис. МВт-год на добу. Для порівняння: за перші два дні червня надійшло трохи менше ніж 1,5 тис. МВт-год. В аукціонах з розподілу потужності перерізу на ці дні взяла участь рекордна кількість трейдерів – 16 і 17 відповідно. Проте в суботу трейдери освоїли тільки половину викупленого перетину, поставивши 3477 МВт-год е/е на добу.

Активізацію трейдерів на вихідні прокоментував голова “Енергетичної компанії України” (ЕКУ) Віталій Бутенко: “на вихідні ціни в Словаччині істотно нижчі, ніж ціни на електроенергію в Україні. Така тенденція спостерігається вже кілька тижнів поспіль, що дає можливість забезпечити додаткові обсяги електроенергії для підтримки енергосистеми України”.

, ,