Тиск на валюти азіатських країн збережеться протягом ще як мінімум одного кварталу на тлі підвищення ставок Федеральною резервною системою (ФРС), вважають аналітики Economist Intelligence Unit (EIU).
Центробанки деяких держав Азії зберігають м’яку грошово-кредитну політику або навіть пом’якшують її, що спричиняє зниження їх валют до долара США, цитує звіт CNBC.
“В той час як Федрезерв сигналізує про більш “яструбин” підхід до грошово-кредитної політики з метою стримати інфляцію, азіатські валюти продовжують падати до долара, – зазначили аналітики EIU. – Ми очікуємо, що тиск на азіатські валюти триватиме ще квартал, якщо не більше”.
Індекс, який відстежує динаміку долара до шести основних світових валют, з початку року підскочив на 16%.
За той же період японська єна впала майже на 25% до американської валюти, південнокорейська вона приблизно на 18%, китайський юань майже на 12%.
При цьому економісти EIU не очікують повторення азіатської фінансової кризи 1997 року, оскільки зараз у держав Азії накопичилися значніші золотовалютні резерви, які можуть бути спрямовані на підтримку нацвалют.
“Більшість країн Азії продовжить час від часу здійснювати інтервенції на валютному ринку, щоб уповільнити падіння своїх валют. Ці заходи допоможуть згладити волатильність, але навряд чи вони зможуть зупинити знецінення валют найближчими місяцями, якщо доларове ралі продовжиться”, – йдеться у звіті.