Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Основою рішення про націоналізацію “Укрнафти”, “Укртатнафти”, ЗТР, “Мотор Січі” та “АвтоКрАЗу” став наказ Верховного головнокомандувача

7 Листопада , 2022  

Закон “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану” та ухвалений згідно з ним наказ Верховного головнокомандувача ЗСУ від 6 листопада “Про рішення ставки Верховного головнокомандувача ЗСУ від 5.11.2022” стали підставами для рішення НКЦПФР про порядок такого відчуження щодо акцій п’яти підприємств.

Згідно з копією рішення НКЦПФР від 6 листопада, що є в розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”, було також ухвалено відповідні п’ять наказів командувача Сил логістики ЗСУ про примусове відчуження майна – акцій “Укрнафти”, “Укртатнафти”, “Запоріжтрансформатора”, “Мотор Січі” та “АвтоКрАЗу”.

Відповідно до рішення НКЦПФР, керуючим рахунком у цінних паперах, на який відчужуються акції (за винятком акцій, що належать “Нафтогазу”) буде Міноборони.

Комісія також вказала, що операція з відчуження акцій має бути здійснена, незважаючи на наявність інших обтяжень на обіг акцій.

Зазначений закон передбачає, що в разі неможливості попереднього повного відшкодування, таке майно примусово відчужується до воєнного стану з подальшим повним відшкодуванням його вартості протягом наступних п’яти бюджетних періодів після скасування воєнного стану за рахунок коштів держбюджету.

Оцінка майна, що підлягає примусовому відчуженню, проводиться в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність, ідеться в законі.

Як повідомлялося, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) рішенням від 6 листопада врегулювала питання депозитарного обліку депозитарних операцій з примусового відчуження у власність держави акцій, емітентами яких є ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПАТ “АвтоКрАЗ” і ПАТ “Запоріжтрансформатор”.

Крім того, НКЦПФР цього ж дня дозволила оперативне проведення зборів акціонерних товариств у період воєнного стану, якщо акціонерів їх не більш як п’ять і якщо їм належить 100% акцій, тоді як до останнього часу вона допускала тільки проведення дистанційних зборів.

В “Укрнафті” контрольний пакет акцій належить НАК “Нафтогаз України”, тоді як міноритарний близько 42% – так званій групі “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, тоді як в “Укртатнафті” (Кременчуцький НПЗ) ситуація зворотна.

Обіг усіх акцій “Мотор Січ”, найбільшим власником якого був заарештований нещодавно президент компанії В’ячеслав Богуслаєв, заблоковано з квітня 2018 року після продажу роком раніше контрольного пакета акцій китайській Skyrizon і пов’язаним із нею особам.

“АвтоКрАЗ” і “Запоріжтрансформатор”, підконтрольні відповідно Костянтину Жеваго і Костянтину Григоришину, останні роки перебувають у процедурах банкрутства.

, , , , ,