Посівні площі в Україні 2023 року скоротяться на 7 млн га, або на 24,1% порівняно з довоєнним показником – до 22 млн га з 29 млн га, заявив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Виштак під час дискусійної панелі в Медіацентрі Україна у вівторок.
За його словами, поточного року суттєво зміниться структура посівних площ на користь олійних культур, а вимушене зменшення скорочення обсягів внесених добрив напряму вплине на показники валового збору врожаю.
“Для внутрішнього споживання, звичайно, за всіма групами продовольства ми будемо забезпечені, але очікується зміна експортного потенціалу. Зокрема, буде посіяно набагато менше кукурудзи, тоді як це одна з основних зернових культур, які йшли на експорт”, – зазначив Віштак під час дискусії.
Він також наголосив, що держава зосередиться на підтримці малих аграріїв, тож наразі працює над продовженням програми з виплати дотацій та субсидій на гектар оброблюваних земель і на голову рогатої худоби. Важливість їхньої підтримки пов’язана, серед іншого, і з тим, що саме невеликі аграрії здебільшого займаються овочівництвом, дефіцит якого ми зараз спостерігаємо на внутрішньому ринку.
Крім того, у бюджеті на 2023 рік уряд запланував понад 16 млрд грн кредитування, з них 9,6 млрд грн для аграріїв. Це дасть змогу частково пролонгувати минулорічні позики і дасть можливість видавати нові кредити під посівну.
Як повідомлялося, українські сільгоспвиробники минулого року провели посів основних озимих зернових культур на площі 4,5 млн га, зокрема пшеницею засіяно 3,8 млн га, ячменем – 613 тис. га, житом – 79,2 тис. га. Крім того, в Україні озимим ріпаком засіяно 999 тис. га, що становить 104% від раніше запланованих показників.
Таким чином, сумарно в Україні було засіяно озимими зерновими та олійними культурами 5,5 млн га, або 62% минулорічних обсягів.
2021 року Україна виділила під озимі культури 8,87 млн га, зокрема під пшеницю – 6,66 млн га, ячмінь – 1,02 млн га, жито – 160,6 тис. га, ріпак – 1,03 млн га.