Business news from Ukraine

Ринок акцій АТР зростає слідом за Волл-стріт

21 Березня , 2023  

Фондові індекси країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону піднімаються у вівторок, відновлюючись після падіння в попередні сесії слідом за Уолл-стріт і європейськими ринками.

Основні американські індекси напередодні зросли на 0,4-1,2%, зведений європейський індекс Stoxx Europe 600 додав 1% завдяки новинам про те, що швейцарський банк UBS купує Credit Suisse, який зазнає труднощів, за 3 млрд швейцарських франків ($3,25 млрд).

Ключовою подією цього тижня стане засідання Федеральної резервної системи. Аналітики та учасники ринку загалом вважають, що у зв’язку з напруженою ситуацією в банківській сфері Федрезерв може підняти базову ставку лише на 25 базисних пунктів. При цьому багато економістів припускають ймовірність, що ставка буде збережена на колишньому рівні.

Китайський фондовий індекс Shanghai Composite підвищився на 0,5%.

Найбільш помітний підйом демонструють акції Kunlun Tech (10,7%), Zhonghang Electron (6%), Inspur Electronic (1,3%), Wuxi Apptec (5,4%) і Changchun High New (6,7%).

Гонконгський індикатор Hang Seng додав 0,9%.

Лідерами зростання виступають акції компаній зі сфери охорони здоров’я та споживчого сектору. Ціна паперів Wuxi Biologics збільшилася на 7,3%, Li Ning – на 5,2%, Chow Tai Fook Jewelry – на 4,4%, AIA Group – на 2,8%.

Акції Bilibili Inc. підскочили більш ніж на 9% на новині, що китайські регулятори видали ліцензії на продаж 27 іноземних відеоігор у країні. Дистриб’ютором деяких із них стане Bilibili.

Південнокорейський індекс Kospi зріс на 0,4%.

Ринкова вартість одного з найбільших у світі виробників чипів Samsung Electronics Co. зросла на 0,3%, автовиробника Hyundai Motor – на 0,2%.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 збільшився на 0,8%.

Як показав оприлюднений у вівторок протокол березневого засідання ЦБ Австралії, керівництво регулятора готове розглянути можливість паузи в циклі підвищення ставок на наступній зустрічі.

Акції провідних австралійських банків Macquarie Group, Commonwealth Bank, ANZ Group, Westpac Banking і NAB зросли в ціні на 1,3-2,7%.

Також підвищилася капіталізація найбільших гірничодобувних і енергетичних компаній, зокрема BHP Group (1,9%), Pilbara Minerals (3,6%), Whitehaven Coal (3,5%) і Woodside Energy (1,8%).

Японські біржі у вівторок закриті у зв’язку зі святкуванням Дня весняного рівнодення.

, ,