Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Ринок небанківських фінпослуг України скоротився за місяць ще на 20 компаній

7 Липня , 2023  

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в червні 2023 року скоротилася на 20 учасників – до 1265, повідомив Нацбанк України (НБУ) на своєму сайті.

При цьому зазначивши, що кількість банків у червні не змінилася і становила 65.

Станом на 30 червня на небанківському ринку працювали 103 страховики non-life (у травні – 104) і 12 life-страховиків, один страховик зі спеціальним статусом, 164 ломбарди (було 166), 151 кредитна спілка (153), 82 лізингові компанії (85), 629 фінансових компаній (643), 56 страхових брокерів і 67 колекторських компаній (66).

Крім того, на ринку визнано 25 банківських груп і 22 небанківські фінансові групи (кількість не змінилася).

Протягом червня з реєстрів виключено 20 учасників ринку небанківських фінансових послуг: чотири фінансові компанії, одного страховика, два ломбарди, одну кредитну спілку та одного лізингодавця виключено з реєстрів добровільно, а інші вісім фінансових компаній, одну кредитну спілку та двох лізингодавців – примусово. Протягом червня до реєстру включено одну колекторську компанію.

Крім того, згідно з вимогами закону “Про платіжні послуги” дві фінансові компанії виключено з Державного реєстру фінансових установ і в статусі платіжних установ включено до Реєстру платіжної інфраструктури.

За даними НБУ, у червні ліцензії представників фінансових платіжних послуг видано чотирьом фінансовим компаніям і відмовлено у видачі ліцензії одній. Водночас шести фінансовим компаніям, одному страховику, двом ломбардам, одному КС і одній лізинговій компанії анульовано всі ліцензії на підставі поданих ними заяв, а ще одній фінкомпанії – примусово як захід впливу.

Станом на 30 червня на платіжному ринку діє 32 платіжних системи, створених резидентами, і 16 міжнародних платіжних систем.

Крім того, на ринку діють 17 платіжних установ (+2 до травня), 10 фінансових установ, які мають право на надання платіжних послуг (+2), три банки – емітенти електронних грошей і один оператор поштового зв’язку.

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, входять 42 комерційні агенти (проти 37 у травні) і 35 технологічних операторів платіжних послуг.

У червні до Національного банку надійшло 287 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців становила 118, щодо кредитних установ (банки та кредитні спілки) – 104, страховиків – 62, платіжних установ – 3.