Страхова компанія “ІНГО” (Київ) за результатами програми індексного страхування “Метеозахист” від компанії “Сінгента”(Syngenta) у сезоні-2024 виплатила аграріям відшкодувань на загальну суму 231 млн грн, що удесятеро більше, ніж роком раніше.
Це найбільший показник компенсацій за весь час роботи програми з 2016 року. 97% аграріїв, які стали її учасниками у сезоні-2024, отримали рекордні страхові відшкодування через надзвичайно посушливий та спекотний сезон у період цвітіння та наливу зерна. Програма дозволила 349 господарствам частково знизити збитки від несприятливих погодних умов, наголошується у повідомленні.
“Цього сезону покриття “Метеозахист” розширилося на 88%, до 502 тис. га. Через несприятливі погодні умови розмір компенсацій збільшився удесятеро, а середній рівень відшкодування становив 52%. Ми підтримуємо українських фермерів агротехнологічними інноваціями, сервісами та унікальними фінансовими продуктами навіть у прифронтових зонах”, – зазначає керівник напряму “Фінансові програми та страхові рішення” компанії “Сінгента” Роман Хрипко.
При цьому наголошується, що майже 50% загальної суми компенсації припало на фермерські господарства у Харківській, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях.
Основні культури зі страхових виплат у сезоні-2024 – це кукурудза та соняшник із загальною площею посівів у 335 тис. га та сумою компенсації 225 млн грн. Агровиробники застрахували посіви соняшнику та кукурудзи у 1039 анкетах, серед них 1033 анкети – з відшкодуванням 99%, а 386 – з виплатами 100%.
Програма “Метеозахист” охоплює всю територію України. У сезоні-2024 “Метеозахист” пропонував страхування для посівів соняшнику, зернової групи, кукурудзи та ріпаку від трьох погодних ризиків: посухи, спеки та зливи. Ключовий період роботи програми – фази цвітіння та наливу зерна. Наразі погоджуються умови програми на 2025 рік для подальшої підтримки агровиробників.
У центрі механізму “Метеозахисту” перебуває індекс – спеціальний показник, що характеризує вплив інтенсивності певного ризику на врожайність культури. Граничне значення цього показника характеризує настання страхового випадку та відповідає критичній втраті врожайності для сільгоспвиробника, яка визначається ще під час розробки страхового продукту. Індекс має дуже точно показувати, як певний ризик впливає на врожайність культури, і це переважно залежить від якості розробки страхового продукту, саме даних, математичної моделі тощо. В рамках програми точка метеоданих для фіксації індексу є ділянкою 6х8 км, що вважається цілком прийнятною площею для страхування від спеки чи посухи, адже ці погодні явища охоплюють порівняно велику територію.
Syngenta є частиною групи компаній Syngenta Group – одного з найбільших світових розробників сільськогосподарських технологій, що налічує близько 60 тис. співробітників. Провадить свою діяльність у більш ніж 100 країнах світу і тісно співпрацює з виробниками та партнерами для досягнення чотирьох пріоритетів сталого розвитку.
За 22 роки діяльності в Україні компанія сформувала команду експертів у сфері сільського господарства, міцне партнерство з науковими установами, урядовими та неурядовими організаціями, продовжуючи інвестувати у розвиток інфраструктури бізнесу.
INGO, АГРАРІЙ, ВЫПЛАТЫ, Метеозахист, СК