Business news from Ukraine

Соляне родовище на Закарпатті може повністю забезпечити Україну технічною сіллю

13 Серпня , 2022  

ТОВ “Катіон Інвест” (с.Теребля Закарпатської обл.) розпочало розробку Буштинського соляного родовища на території Буштинської громади Тячівського району Закарпатської області, що дозволить повністю забезпечити потреби України в технічній солі, повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації (ОВА) Віктор Микита у Facebook.

Він уточнив, що перші партії солі компанія розраховує видобути протягом півроку. Усього родовище дозволяє видобувати до 150 тис. тонн на місяць методом підземного вилучення через розташовані на поверхні землі свердловини.

“На жаль, через бойові дії на Донеччині зупинилося держпідприємство “Артемсіль”, яке забезпечувало 100% потреби країни. Для виконання окремих завдань з покриття продовольчої безпеки країни Закарпаття включилося до цієї складної, але надважливої роботи. Після попередніх геологічних досліджень виявили колосальний соляний пласт, який починається з 35м до 500 м”, – повідомив він.

За даними Микити, “Катіон Інвест” вже розпочав інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітку бурових майданчиків, облаштував житло для працівників, а також закупив сучасне обладнання для глибокого промислового буріння.

“За інформацією фахівців, уже через шість місяців у нас буде перша видобута сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України в технічній солі, що постачається для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба країни в технічній солі – до 450 тис. тонн на сезон” , – Наголосив глава ОВА.

Крім того, планується розвиток інфраструктури підприємством для виробництва столової солі для потреб населення.

“Ми надали інвестору максимально сприятливі умови, домовилися про розгляд додаткових опцій у рамках індустріального парку, які дозволяють підприємству швидше розвиватися”, – підсумував Микита.

Згідно з Єдиним держреєстром юросіб та фізосіб-підприємців, ТОВ “Катіон Інвест” зі статутним капіталом 4,3 млн грн створено у 2014 році, 95% його акцій належить Валентину Кондратьєву та 5% – Ігорю Герею.

Як повідомлялося, держпідприємство “Артемсіль” (Соледар Донецької обл.), раніше найбільший виробник солі в Європі, у квітні зупинив на невизначений час роботу через вторгнення в Україну російських військ. Виробничий процес на підприємстві неможливий через обстріл Соледара росіянами, пошкодження його соляних копалень та інфраструктури.

В результаті Україна була змушена закуповувати сіль у Польщі, Румунії та Угорщині.
Раніше на ютуб каналі “Клуб Експертів” вийшов відео аналіз стану ринку солі в Україні та про шкоду та користь солі для організму людини. Детальніше дивіться відео за посиланням