Виробництво свинцю і цинку у світі перевищуватиме попит у 2025 році, прогнозує Міжнародна дослідницька група зі свинцю і цинку (ILZSG).
Випуск рафінованого свинцю цього року, як очікується, збільшиться на 1,9% – до 13,27 млн тонн. Переважно це буде зумовлено підвищенням виробництва в Китаї, Індії, Мексиці та США, водночас у Європі та Південній Кореї очікується скорочення випуску.
Глобальне споживання свинцю може підвищитися на 1,5% і досягти 13,19 млн тонн. Зростання прогнозується, зокрема, в Бразилії, Індії та Японії, зниження – в Південній Кореї.
У США торік попит на метал впав на 8,3%, але у 2025 році очікується підйом на 4,3%. У Європі через скорочення виробництва автомобілів у 2024 році споживання свинцю скоротилося на 4,4%, цього року прогнозується підвищення на 1,8%. Передбачається, що споживання в Китаї 2025 року зросте на 0,9% після зниження на 1,3% минулого року.
Таким чином, у 2025 році на глобальному ринку сформується надлишок свинцю в розмірі близько 82 тис. тонн, йдеться в повідомленні ILZSG.
Випуск рафінованого цинку у світі в поточному році, як очікується, збільшиться на 1,8% – до 13,73 млн тонн.
Виробництво в Китаї підвищиться на 3,8% (після падіння на 3,4% у 2024 році). Також очікується зростання випуску в Норвегії, де компанія Boliden нещодавно завершила розширення виробничих потужностей заводу Odda на 150 тис. тонн на рік. Тим часом прогнозується зменшення випуску цинку в Італії та Японії через закриття підприємств Glencore і Toho Zinc у цих країнах, а також у Південній Кореї.
Споживання металу цього року може зрости на 1% і досягти 13,64 млн тонн. Зокрема в КНР очікується підвищення попиту на 0,9% (після зниження на 1,9% минулого року). Також експерти припускають підйом споживання в Бразилії, Індії та Туреччині, а також скорочення в Південній Кореї.
“Будь-яке погіршення перспектив світової економіки через невизначеність, пов’язану з торговельною політикою, ймовірно, матиме негативний вплив на перспективи попиту на цинк”, – наголошується в звіті.
Глобальний профіцит цинку в 2025 році прогнозується на рівні 93 тис. тонн.
ILZSG, створена ООН 1959 року, надає інформацію про постачання і попит на цинк і свинець, проводить дослідження ситуації на світових ринках цих металів. Членами групи є Австралія, Бельгія, Бразилія, Болгарія, Китай, Фінляндія, Франція, Німеччина, Індія, Ірландія, Італія, Японія, Південна Корея, Мексика, Марокко, Намібія, Норвегія, Перу, Польща, Португалія, Росія, Сербія, Швеція, Туреччина і США, а також Європейський союз. На частку цих держав припадає понад 85% видобутку і споживання свинцю і цинку у світі.