Business news from Ukraine

Світовий ринок злиттів і поглинань буде активний у 2023 – експерти

15 Грудня , 2022  

Willis Towers Watson (WTW), провідна глобальна консалтингова і брокерська компанія, очікує, що в 2023 році укладення угод залишиться активним, незважаючи на невизначеність, що зберігається, та серйозні перешкоди, а побоювання рецесії викличуть “ефект дрібного предмета”, оскільки більші угоди втрачають популярність, зазначається на сайті WTW.

Також зазначається, що світовий ринок злиттів і поглинань залишається напрочуд стійким протягом року безпрецедентної невизначеності. На злиття та поглинання у 2022 році вплинуло безліч чинників – геополітичні потрясіння, стрімке зростання інфляції, зростання відсоткових ставок і побоювання щодо глобальної рецесії, – які продовжаться наступного року. У таких складних економічних умовах покупцям, особливо тим, хто виходить за межі своїх кордонів, складніше впевнено прогнозувати прибутковість потенційних цілей.

“Безпрецедентна кількість руйнівних сил створила перешкоди для угод, але вони також створюють можливості. Підстави, що лежать в основі укладення угод, усе ще в силі, і з урахуванням зниження оцінок після історичного рівня, досягнутого 2021 року, як стратегічні, так і фінансові покупці скористаються вигіднішими можливостями для зростання”, – зазначає Дункан Смітсон, старший директор зі злиттів і поглинань, WTW.

WTW визначив п’ять основних трендів M&A на 2023 рік. Перший тренд – повернення “ефекту маленького предмета”, унаслідок якого покупці дедалі більше зосереджуватимуться на дрібніших угодах.

Другий – можливості в проблемних злиттях і поглинаннях, оскільки складне операційне середовище призведе до збільшення кількості компаній, що позбуваються непрофільних активів у гонитві за створенням довгострокової вартості. Деякі угоди матимуть стратегічний характер – наприклад, енергетичні компанії продовжуватимуть позбуватися вуглецевомістких активів, тоді як економічна невизначеність, що зберігається, змусить інші компанії продавати активи – сектори роздрібної торгівлі та дозвілля часто мають вищий операційний левередж. Це може створити для покупців можливості для розширення лінійки продуктів, послуг або ланцюжків поставок за зниженою ціною.

Третій – технологічні злиття і поглинання: від оборони до наступу. Потреба у швидкості цифрової трансформації в усіх галузях, прискорена епохою волатильності, триматиме укладення угод у центрі уваги, і 2023 року очікується хвиля придбань на ринках штучного інтелекту та машинного навчання. Чи то впровадження нових технологій і талантів, чи то досягнення нових ринків, злиття і поглинання продовжують залишатися найшвидшим способом трансформації бізнесу, щоб залишатися актуальним і стійким у сьогоднішньому швидко мінливому світі.

Четвертий – геополітичний вплив. Через численні збої в ланцюжках постачань під час пандемії, яка, як очікують, продовжиться 2023 року, компанії розглядатимуть угоди зі злиттів і поглинань, щоб підвищити свою операційну стійкість. Уразливості, які продовжують призводити до проблемних потоків угод у найбільш постраждалих секторах, також будуть каталізаторами для компаній, які будуть заново винаходити свої власні мережі ланцюжків поставок. Залучаючи або розміщуючи постачальників ближче до місця виробництва, підприємства прагнутимуть більшої безпеки та відмовостійкості.

П’ятий – у центрі уваги залишаться екологічні, соціальні та управлінські (ESG) питання. У міру того, як дедалі більша кількість інвесторів розглядає ESG як фундаментальний фактор фінансового успіху, підприємства стикатимуться зі зростаючою увагою і тиском щодо прозорості кліматичних ризиків, соціальної справедливості, сталого розвитку та корпоративного управління. “Зелена” комплексна перевірка, без сумніву, перебуває на підйомі.

“У міру того, як ми наближаємося до 2023 року, економічна невизначеність, як і раніше, визначатиме і кидатиме виклик злиттям і поглинанням, але також будуть і можливості. Така ж волатильність послужить власним стимулом для укладення угод, оскільки стратегічні покупці прагнуть отримати вигоду з угод за зниженими цінами, щоб протистояти поточним ринковим викликам і реалізувати трансформаційне зростання”, – зазначає Смітсон.