Business news from Ukraine

БІОЕНЕРГЕТИЧНА АСОЦІАЦІЯ ЗАКЛИКАЄ СТВОРИТИ В УКРАЇНІ БІОПАЛИВНУ БІРЖУ

16 Вересня , 2021  

Власники біогазових установок потребують створення біопаливної біржі для забезпечення безперебійних постачань біомаси, вважає голова правління біоенергетичних асоціації України (БАУ) Георгій Гелетуха.

“Та кількість котелень та електростанцій (на біогазі – ІФ), які вже сьогодні заміщають споживання 4 млрд куб. м природного газу за рік, споживає величезну кількість біомаси. Нині, на жаль, ми маємо труднощі з тим, де купити цю біомасу, як її купити… У нас нерозвинений ринок біомаси. Тому цивілізоване рішення – створення окремої біопаливної біржі”, – сказав він під час прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” в четвер.

Він зазначив, що відповідний законопроект був розроблений понад три роки тому і вже декілька разів пройшов узгодження, але наразі “завис на рівні Міненерго” і не вноситься до Кабміну. “Ми просимо законодавців: ну візьміть ви вже цей законопроект, візьміть його у Міністерства енергетики, зареєструйте, розгляньте швидше. Це шлях до того, як наситити біоенергетику України реальним пальним”, – зазначив голова БАУ.

За його словами, біржа забезпечить якість біомаси, гарантії постачання та зниження ціни на цей продукт. “Коли є реальна конкуренція, ціни завжди знижуються. Це дуже важливий законопроект, просимо його підтримати”, – резюмував Гелетуха.

Як повідомлялося, колишній в.о. міністра енергетики та нинішній голова НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко підтримує впровадження в Україні електронної платформи з купівлі-продажу твердого біопалива, яка сприятиме розвитку конкурентного і прозорого ринку такого палива.

“Механізмом для організації ринку біопалива в Україні має стати використання єдиної електронної платформи, на якій здійснюватимуть торгівлю біопаливом всі зацікавлені виробники і споживачі”, – зазначив Вітренко на зустрічі з міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом у березні цього року. Під час зустрічі розвиток біопалива зазначався як один із перспективних напрямів співпраці обох країн, водночас особливу зацікавленість української сторони викликає досвід Литви щодо створення біопаливної біржі Baltpool.

,