Business news from Ukraine

ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР НЕРУХОМИХ ПАМ’ЯТОК ПОПОВНЕНО 5 175 ОБ’ЄКТАМИ – МІНКУЛЬТ

16 Березня , 2021  

Державний реєстр нерухомих пам’яток у 2020 році поповнено 5 175 об’єктами, з них 175 – пам’ятки, розташовані на окупованих територіях Криму, повідомила заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За її даними, загалом до реєстру наразі внесено 1 167 пам’яток культурної спадщини за категорією національного значення і 14 676 за категорією місцевого значення.

Фоменко уточнила, що найбільш активними в питанні надання охоронних статусів пам’яткам були Херсонська, Харківська, Полтавська, Сумська та Чернівецька області.

Водночас у Києві документація від міста не була затверджена міністерством через зауваження до наповнення, додала вона.

“Але цей процес триває”, – зазначила заступник міністра.

За словами Фоменко, в столиці Мінкульт також співпрацює з пам’яткоохоронними організаціями, які мають рівні права з місцевими органами влади на подання облікової документації. Охоронний статус будівлі з “Літаючою тарілкою” на Либідській площі, зокрема, надано за поданням Національної спілки архітекторів України.

“Наразі ми співпрацюємо, наприклад, із Картою інновацій про внесення до реєстру будинку на вул. Гончара, 71 у Києві”, – повідомила Фоменко.