Business news from Ukraine

УКРАЇНА БОРОТИМЕТЬСЯ ЗА ПРОВЕДЕННЯ ВСЕСВІТНЬОЇ ВИСТАВКИ EXPO-2030 В ОДЕСІ

15 Жовтня , 2021  

Україна передала лист-заявку на участь у відборі країни-кандидата на проведення Всесвітньої виставки EXPO-2030 в Одесі Міжнародному Бюро Виставок у Парижі.

Сьогодні, 15 квітня, українська делегація перебуває у Парижі з офіційним візитом. Лист-заявку за підписом Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля на участь у відборі країни-кандидата на проведення Всесвітньої виставки EXPO-2030 в Одесі передали Генеральному секретарю Міжнародного Бюро Виставок Димитрію Керкентзесу.

У складі української делегації: Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко, радник заступника голови Офісу Президента Борис Баум, директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОДА Роман Григоришин та співзасновник і керуючий партнер груп компаній «D GROUP» Вадим Дашут.

Одесу обрано в якості майбутнього кандидата як один з ключових економічних та історико-культурних центрів України.

«У нас гарні шанси на перемогу. Уряд України на чолі з Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем гарантує повну підтримку у проведенні Всесвітньої виставки EXPO-2030 в Одесі та виконання зобов’язань організаторами відповідно до статті 10 Паризької Конвенції 1928 року у разі визначення України переможцем за результатами голосування країн-учасниць Міжнародним Бюро Виставок. У нас немає вибору – ми повинні перемогти», – підкреслив Вадим Омельченко.

Проведення Expo 2030 в Україні, зокрема в Одесі, сприятиме створенню цілісної ефективної системи співробітництва з державами та регіонами світу, міжнародними структурами, відкриттю нових перспектив для послідовного налагодження партнерських відносин, підвищенню репутації нашої країни, міста та області, збільшенню туристичної привабливості та покращенню інфраструктури. Проведення такого заходу — локомотив розвитку для Одеси. Це сприятиме розкриттю інфраструктурного та туристичного потенціалу регіону, а також створенню нових робочих місць.

«Сьогодні обласна державна адміністрація докладає максимум зусиль для економічного розвитку Одеського регіону, зокрема розвитку територіальних громад. Ми маємо на меті максимально ефективно використовувати економічний, інфраструктурний, туристичний, культурний потенціал Одещини, як всередині країни, так і на міжнародній арені. Одним із векторів для покращення економічної, інвестиційної та соціальної сфер вбачається проведення EXPO 2030 в Україні, зокрема в місті Одеса», — наголосив Роман Григоришин.

Всесвітня виставка EXPO-2030 в Одесі – це інноваційний проєкт, що пропонує нову тему – «Відродження. Технології. Майбутнє» на період з 1 травня по 31 жовтня 2030 року з місцем розташування в районі полів фільтрації. Відродження – новий етап у розвитку суспільства, свідомого споживання та безвідходного виробництва. Це про створення стійкої інфраструктури, сприяння інклюзивній і сталій індустріалізації, інноваціям і технологіям. Про комфортне життя для майбутнього покоління. Така тематика акцентується на інноваційному та технологічному майбутньому світу та повністю узгоджується з Цілями сталого розвитку ООН.

«Це важлива історична подія, адже наша держава вперше подала заявку на проведення Всесвітньої виставки. Це стане двигуном економічного зростання  для України. Expo-2030 в Одесі покращить імідж держави серед світової спільноти, дасть розвиток інновацій, а також залучить чимало інвестицій. Далі нас чекає велика злагоджена та командна робота на шляху до перемоги України на прийняття Expo-2030», – зазначив Вадим Дашут.

Заявку на проведення Expo 2030 вже подали Південна Корея (Пусан), Росія (Москва) та Італія (Рим). Заявки будуть прийматися до 29 жовтня 2021 року, а відбір фіналістів відбудеться влітку 2023 року. Рішення про місце проведення Всесвітніх виставок приймає Міжнародне Бюро Виставок Bureau International des Expositions (BIE) шляхом таємного голосування.

Україна регулярно бере участь у Всесвітній та Спеціалізованій виставках. На спеціалізованій виставці Expo-2017 в Астані наша країна була нагороджена бронзовою нагородою у своїй категорії за тематичну розробку. Наразі на виставці Expo-2020 у Дубаї Україна бере участь у самостійно побудованому павільйоні на тему «Розумна Україна: з’єднання точок».

«Міжнародне Бюро Виставок раде отримати кандидатуру України на організацію Всесвітньої виставки Expo-2030 в Одесі. Ця четверта кандидатура свідчить про переконливий інтерес до Всесвітньої виставки як до глобальних подій, які породжують тривалі трансформації на користь кращого світу», – підкреслив Димитрій Керкентзес.

Разом із заявкою потрібно сплатити перші 10% від суми основного реєстраційного внеску у розмірі 105 600 євро. Слід зазначити, що сплату внеску буде забезпечено ініціаторами проєкту. За інформацією Міжнародного бюро виставок зазначена сума є обов’язковою вимогою під час подання заявки на реєстрацію проведення Всесвітньої виставки.

Довідково.

Всесвітня виставка або EXPO — це міжнародна виставка, яка є символом індустріалізації і відкритим майданчиком для демонстрації технічних і технологічних досягнень. Expo — є найбільш престижними іміджевими виставковими заходами у світі, на яких країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур та національну ідентифікацію, свій економічний та науково-технічний потенціал.

6 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв рішення Про подання заявки Міжнародному бюро виставок нa участь України (м. Одеса) у відборі країни-кандидата на проведення Всесвітньої виставки Expo-2030.

Агенція регіонального розвитку Одеської області разом із компанією «Д Груп Експо–2030» стали ініціаторами проєкту і спільними зусиллями з Одеською Обласною державною адміністрацією, Департаментом інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОДА, Одеською Міською радою за підтримки Міністерства економіки України працювали над розробкою концепції та дорожньої карти проєкту.

Від Одеської облдержадміністрації за дорученням голови Сергія Гриневецького підготовкою до подачі заявки на відбір країни-кандидата на проведення Всесвітньої виставки Expo-2030 та самим прєктом займається команда на чолі з Романом Григоршииним, директором Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОДА.

Подальшу координацію та керування проєктом буде здійснювати Організаційний комітет Всесвітньої виставки в Одесі, куди увійдуть представники: Міністерства економіки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства фінансів України та інших міністерств, Одеської Обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, Одеської міської ради, Інвестиційної ради регіону, ініціаторів проєкту — Агенції регіонального розвитку Одеської області іТОВ «Д ГРУП ЕКСПО-2030» та інших представників бізнесу.