Business news from Ukraine

Україна виплачуватиме компенсації за зруйноване житло “житловими сертифікатами”

22 Січня , 2023  

Підготовлений до другого читання законопроєкт про компенсацію за пошкоджене та зруйноване житло (№7198) враховує позицію Мінвідновлення, що компенсації за зруйноване житло, зафіксоване в “Дії”, надаватимуть грішми у вигляді житлових сертифікатів, а не квадратними метрами, повідомила заступниця міністра Олександра Азархіна.
“У людини буде можливість обрати, як вона використає житловий сертифікат – або на ринку вторинного житла, або первинного житла. Також передбачена можливість, у разі втрати приватного будинку, на цій ділянці отримати компенсацію за будівельні матеріали та роботи з будівництва будинку на місці зруйнованого”, – сказала вона на церемонії підписання Меморандуму про співпрацю між Мінвідновлення та громадською організацією “Офіс трансформації”.
Азархіна уточнила, що житловий сертифікат видаватимуть на суму, яка відображає вартість зруйнованого житла, і його можна буде використати під час купівлі нерухомості.
Заступник міністра наголосила, що міністерство і команда авторів законопроєкту №7198 виступали категорично проти того, щоб держава сама будувала житло замість зруйнованого і селила там людей.
“Ми були проти цього, і ми раді, що наш підхід підтримали”, – зазначила Азархіна.
“Житловий сертифікат” можна буде використати впродовж п’яти років для купівлі квартири, приватного, садового або дачного будинку на первинному або вторинному ринках. Можна обрати будь-який регіон, крім тимчасово окупованих територій і таких, де ведуться бойові дії. Якщо коштів житлового сертифіката для купівлі бажаного об’єкта нерухомості недостатньо, людина може додати суму, якої бракує, додала вона.
Базовим джерелом для компенсацій мають стати заарештовані російські активи.
Як повідомлялося, понад 2,4 млн українців проживають у пошкодженому внаслідок агресії Росії житлі. До “Дії” вже надійшло понад 316 тис. заявок про знищене та пошкоджене майно. Законопроєкт №7198 Верховна Рада схвалила в першому читанні квітні 2022 року.

, ,