Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Українці більш задоволені організацією роботи вітчизняних пунктів пропуску, ніж іноземних – результати дослідження

16 Липня , 2025  

Інститут економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД) провів онлайн-опитування українців про їхній досвід перетину державного кордону при в’їзді в Україну навесні 2025 року.

Метою дослідження було з’ясувати, скільки часу громадяни витрачають на проходження процедур на кордоні, а також оцінити рівень організації процесу перетину через українські та іноземні пункти пропуску.

Результати (http://tfdialogue.ier.com.ua/archives/7810) свідчать, що більшість респондентів перетинали кордон досить швидко. Зокрема, 64,7% повідомили, що очікування перед українським пунктом пропуску тривало не більше 30 хвилин. Приблизно стільки ж часу займало і безпосередньо перебування в пункті пропуску.

З боку іноземних пунктів пропуску спостерігалася велика варіативність досвіду перетину кордону. Так, 49% респондентів зазначили, що чекали в черзі до 30 хвилин, але в той же час майже кожен п’ятий з опитаних (19,6%) перебував у черзі більше трьох годин.

Організація процесу перетину державного кордону з української сторони отримала вищі оцінки, ніж з боку іноземних пунктів. Середній рівень задоволеності діями українських служб склав 3,9 бала за п’ятибальною шкалою — 43% респондентів оцінили свій досвід на найвищу оцінку.

Для порівняння, іноземні пункти пропуску отримали середню оцінку 3,5 бала, а максимальні 5 балів поставили тільки 21% опитаних.

Такий результат значною мірою став можливим завдяки системній модернізації процедур митного контролю та впровадженню сучасних технологічних рішень.

Зокрема, українські митники все активніше застосовують новітні сканери та інші сучасні засоби контролю. Це дозволяє не тільки прискорити процес перевірки, але й зберегти його ефективність навіть в умовах існуючих викликів безпеки.

Звертаємо вашу увагу, що у зв’язку із сезонним збільшенням кількості подорожуючих, час очікування в пунктах пропуску в літній період може перевищувати показники, зафіксовані навесні 2025 року. Зі свого боку, ми робимо все можливе для того, щоб процес перетину кордону для громадян залишався швидким, зручним і комфортним – незалежно від обставин.