Замість пропозицій передчасних мирних переговорів із Росією, яка не прагне мирного процесу, метою партнерів має бути перемога України, що принесе сталий і справедливий мир на європейський континент, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
“Нам потрібна перемога, а не нічия. Якщо дозволити Росії взяти зараз паузу, Путін створить посеред Європи заморожений конфлікт, гігантську бомбу уповільненої дії, яка буде готова вибухнути щомиті. Для Європи було б стратегічною помилкою переслідувати таку мету. Застерігаю партнерів України: не пропонуйте нам компромісів із совістю, територіальною цілісністю чи суверенітетом. Бо це будуть і ваші компроміси з власною безпекою”, – заявив він у відеозверненні до учасників ювілейного конгресу Пан’європейського союзу, який відбувається з нагоди 100-річчя організації у Відні.
За словами Кулеби, жодна країна у світі не прагне миру так, як Україна, але “такі війни як ця мають завершуватися перемогою добра над злом”.
Він закликав партнерів працювати разом над досягненням цілей перемоги України.
“Не варто піддаватися страху і шантажу. Щоразу, коли ми, європейці, залишалися твердими, принциповими, єдиними і сильними, Путін завжди відступав. Будь-який знак слабкості розцінюється Росією як запрошення до подальшого терору і звірств. Саме тому підтримка України має тривати і посилюватися, а жодні відступи від санкційного тиску на Росію є неприпустимими”, – наголосив міністр.
Кулеба наголосив, що партнерам нині час поставити за мету перемогу України та працювати над її досягненням, замість того щоб шукати передчасних мирних домовленостей із Росією, адже Москва не змінила ультимативного тону та використовує заяви про нібито готовність до переговорів лише як прикриття для продовження агресії.
“Справжній мир принесе українська перемога. Ця мета цілком досяжна, як довели харківська та херсонська операції цієї осені. Перемога України також буде перемогою Європи та Заходу. Вона оновить мир і безпеку на нашому континенті на десятиліття”, – сказав він.
Міністр наголосив, що підтримка міжнародних партнерів має тривати.
“Це включає в себе оборонну підтримку, подальшу ізоляцію Росії, фінансову підтримку, термінову допомогу у відновленні нашої енергосистеми, пошкодженої російськими ударами. Я нагадую, що допомога Україні – це не благодійність. Допомагаючи нам, європейські партнери допомагають самим собі, роблять внесок у довгострокову безпеку і стабільність Європи”, – підсумував міністр.