Верховна Рада в п’ятницю, через 31 місяць після реєстрації, ухвалила в цілому урядовий законопроєкт “Про впорядкування діяльності відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави” (№4482).
Як ідеться в інформації на сайті Ради, за нього проголосувало 254 народні депутати за необхідного мінімуму 226 голосів.
“Законопроєктом передбачено комплексний підхід до врегулювання всіх аспектів правовідносин (цивільно-правових, трудових, фінансових), пов’язаних зі створенням та припиненням відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної згідно із законодавством іноземної держави”, – прокоментував ухвалення документа представник уряду в Раді Тарас Мельничук у Telegram.
За його словами, також враховуються вимоги Директиви (ЄС) 2017/1132 від 14 червня 2017 року, що стосуються деяких аспектів корпоративного права (Кодифікація), зокрема, правил розкриття інформації, які застосовуються до філій компаній з інших держав-членів.
Як зазначив Мельничук, згідно із законопроектом філії та представництва іноземних підприємств підлягають держреєстрації за тими самими правилами, що й українські юрособи та громадські формування, які не мають статусу юрособи, а припинення їх здійснюється шляхом ліквідації.
Дані про створення та припинення вносять до Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань.
Закон також встановив заборону на утворення філії або представництва компанії з держави-агресора або держави-окупанта.
Плату за держреєстрацію визначено в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за реєстрацію змін – 0,3 прожиткового мінімуму.