ПАТ “Укрнафта готується до буріння двох свердловин №32 і №34 на Верхньомасловецькому родовищі у Львівській області, повідомила прес-служба компанії в четвер.
Обидві свердловини плануються як похило-керовані та розвідувально-експлуатаційні.
Свердловина №32 глибиною 1250 м має розкрити стрийські відклади. Згідно з побудованою цифровою 3D геологічною та гідродинамічною моделлю родовища, поточні видобувні запаси нафти за продуктивними горизонтами стрийської свити становлять 1,121 млн тонн. Початковий дебіт очікується в 42,5 тонн нафти на добу.
Свердловину №34 буде пробурено на глибину 1550 м до мнелітових відкладів. Поточні видобувні запаси нафти за продуктивними горизонтами менілітового свита становлять 464 тис. тонн. Після відпрацювання свердловиною дренованих запасів менілітових відкладів її буде переведено на вищезалягаючі горизонти стрийських відкладів. Початковий дебіт – 30,1 тонн на добу.
“Об’єкти будуватиме обраний через прозору процедуру закупівлі підрядник із досвідом роботи на заході України – ТОВ “Бурова компанія “Горизонти”, роботи будуть виконані “під ключ”, – зазначив директор “Укрнафти” Сергій Корецький.
Як повідомлялося, “Укрнафта” наприкінці червня оголосила тендер на спорудження трьох похилих свердловин на Верхньомасловецькому родовищі очікуваною вартістю робіт – 184 млн грн (без ПДВ). Нові об’єкти мають бути прийняті в експлуатацію до 30 червня 2024 року. Нові свердловини мають відкрити перспективні поклади в межах відкритого 2000 року родовища.
Загалом на Верхньомасловецькому родовищі планують побудувати чотири нові свердловини у 2023 році та ще п’ять – у 2024 році. Це будуть як похилі, так і горизонтальні свердловини.
“Укрнафта” 2023 року планує збільшити видобуток нафти на 5,8% (на 0,077 млн тонн) порівняно з минулим роком – до 1,447 млн тонн, газу – на 0,3% (на 0,003 млн куб. м), до 1,04 млрд куб. м.
Ставка Верховного головнокомандувача 5 листопада 2022 року вирішила на час воєнного стану вилучити у власність держави як військове майно акції “Укрнафти” (за винятком контрольного пакета НАК “Нафтогаз України”). До вилучення структурам Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова належало близько 42% акцій “Укрнафти”.