Business news from Ukraine

“Укртрубопром” наростив випуск труб на 6%

29 Квітня , 2023  

Підприємства об’єднання “Укртрубопром” у січні-березні поточного року збільшили виробництво труб на 5,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 126,5 тис. тонн.

Згідно з даними об’єднання, у січні поточного року було вироблено близько 30 тис. тонн трубної продукції (44,9% до січня-2022), у лютому – 39,5 тис. тонн (80,4% до лютого-2022), у березні – 57 тис. тонн (1631,4% до березня-2022).

При цьому наголошується, що в першому кварталі трубні підприємства продемонстрували різноспрямовану динаміку. Зокрема, “Інтерпайп Ніко Тьюб” і НВО з ІІ “Укртрубоізол” збільшили випуск безшовних труб на 21,6% і 7,7% відповідно, тоді як “Трубосталь” скоротила на 73,3%, “Сентравіс” – нержавіючих труб на 23,7%, “Інтерпайп НМТЗ” – електрозварювальних труб на 89,1%. Виробництво труб ВО “Оскар” знизилося на 16,7%.

Генеральний директор об’єднання “Укртрубопром” Георгій Польський зазначив, що результати першого кварталу 2023 року хоч і мають, на перший погляд, позитивний вигляд, але оманливі під час детальнішого розгляду: більшість підприємств продемонстрували спад виробництва, а підсумкове 6%-ве зростання є лише результатом низької бази порівняння.

“Нагадаю, що в березні минулого року галузь фактично зупинилася через широкомасштабне вторгнення російських військ в Україну. У будь-якому разі, говорити про довоєнні обсяги виробництва в трубній галузі не доводиться. Однак за рахунок стабільної кон’юнктури зовнішніх ринків (хоча й спостерігається певне уповільнення споживання з окремими регіональними змінами) випуск труб зростає щомісяця”, – сказав гендиректор.

За його словами, на цьому тлі сильне занепокоєння викликає ситуація із забезпеченням металобрухтом українських виробників безшовних труб, які використовують його як основну сировину.

Так, перший квартал 2023 року характеризувався сильним дефіцитом брухту в Україні, обсяг якого загалом по ГМК сягнув 20%.

“Очевидно, що цей фактор призвів до втрат у виробництві на трубних підприємствах. Ба більше, ситуація залишається напруженою, оскільки в Україні вже понад 20 років спостерігається стратегічна нестача брухту, а інструментів для підвищення брухтозаготівлі зараз немає. Погіршують стан справ рекордні обсяги експорту брухту, які вивозяться з країни без сплати мита за допомогою непрозорих схем, що завдає шкоди державному бюджету”, – наголосив Польський, якого цитує пресслужба.

Як повідомлялося, підприємства “Укртрубопрому” у 2022 році скоротили виробництво труб на 37,9% порівняно з 2021 роком – до 449,7 тис. тонн. Минулого року всі заводи продемонстрували негативну динаміку. “Інтерпайп Ніко Тьюб” і “Трубосталь” знизили випуск безшовних труб на 31,1% і 61,6% відповідно, “Сентравіс” – нержавіючих труб на 38,3%, “Інтерпайп НМТЗ” – електрозварювальних труб на 67,1%. Виробництво труб ВО “Оскар” впало на 20%, і тільки НВО з ІІ “Укртрубоізол” вийшов на рівень виробництва позаминулого року. Дніпропетровський трубний завод простоює і перебуває в стані ліквідації.

,