Business news from Ukraine

УРОЖАЙ ЗЕРНОВИХ ТА ОЛІЙНИХ В УКРАЇНІ У 2022 РОЦІ МОЖЕ БУТИ НАПОЛОВИНУ МЕНШЕ ТОРІШНЬОГО – “АПК-ІНФОРМ”

31 Березня , 2022  

Виробництво зернових та олійних культур у 2022 році в Україні попередньо оцінюється на рівні 53,3 млн тонн, що на 51% нижче за рекордний показник попереднього сезону, через російське військове вторгнення та бойові дії, що тривають, урожай цього року може бути мінімальним за останні 10-15 років.

“Загальний обсяг виробництва зернових та олійних культур у 2022 році оцінюється нами на рівні 53,3 млн тонн, що на 51% нижче за рекордний показник попереднього сезону. При цьому для зернових урожай може стати мінімальним за останні 15 років, а для олійних – за останнє десятиліття”, – такі оцінки врожаю наведено на сайті агентства “АПК-Інформ” у четвер.

Організація уточнила, що під урожай 2022 року площі посівів озимих зернових скоротилися на 7% порівняно з минулим роком – до 7,6 млн га, що практично збігається з показником 2020 року. При цьому площа під ярими зерновими та зернобобовими культурами, посів яких розпочався нинішнього місяця, через окупацію частини територій російськими окупантами та бойові дії може скоротитися значно суттєвіше – на 39%, до 4,7 млн га.

У свою чергу загальна площа посівів олійних культур в Україні у 2022 році може становити приблизно 6,8-6,9 млн га з урахуванням уже засіяних площ під озимим ріпаком.

При цьому очікується зміна структури олійних посівів. Зокрема, прогнозується скорочення частки площ під соняшником із 73% у 2021 році до 61% у 2022 році, тоді як частка ріпаку зросте з 12% до 21%, а сої – з 15% до 17%.

Уточнюється, що внаслідок бойових дій дуже небезпечним є проведення посівної у дев’яти областях країни: Чернігівській, Сумській, Київській, Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській. Частково ризиковані райони для посівної нині відмічені у Житомирській, Полтавській та Дніпропетровській областях.

Агентство наголосило, що, крім зниження площ посівів, очікується загальне зниження врожайності в Україні через обмеження доступу аграріїв до необхідних ресурсів, таких як паливо, добрива, засоби захисту рослин та ін.

Як повідомлялося, Україна станом на 25 березня засіяла 150 тис. га сільгоспплощ у регіонах, де не тривають активні бойові дії з військами російських окупантів.

Через військову агресію Росії в Україні в нинішньому сезоні очікується зменшення посівних площ високомаржинальних культур (соняшника та кукурудзи) при нарощуванні площ посівів простіших у виробництві культур, але важливих з точки зору продовольчої безпеки, гороху, ячменю та вівса.

Україна у 2021 році під час весняної посівної засіяла 14 млн га сільгоспплощ, зокрема соняшником – 6,5 млн га, кукурудзою – 5,3 млн га, ячменем – 1,35 млн га, горохом – 0,242 млн га, цукровим буряком 0,227 млн га, вівсом – 0,194 млн га, пшеницею ярою – 0,176 млн га.

,