Для того щоб страхова галузь була в змозі пережити війну і відновитися, а значить, надавати страховий захист українцям, необхідно ввести системні рішення на державному рівні, тому вже зараз необхідно розробити і почати впроваджувати своєрідний “план Маршалла” для страхової галузі.
Таку думку висловив генеральний директор Асоціації “Страховий бізнес” В’ячеслав Черняховський на ХІV Міжнародній науково-практичній конференція “Грудневі читання”, яка проходить 1-2 грудня та традиційно організовується Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка. Тараса Шевченка.
За його словами, страховики сформулювали стратегічне бачення і ключові пункти плану, які передбачають, зокрема, тимчасове пом’якшення регуляторних вимог, перегляд і зниження нормативів, а саме: перегляд вимог до розрахунку резервів, насамперед – резерву незароблених премій, зменшення податкового навантаження на страхові компанії шляхом ініціювання перед Верховною Радою скасування подвійного оподаткування в страхуванні, скасування сплати 3% від усіх страхових платежів, залишивши лише звичайний для всіх юридичних осіб у країнах світу.
Крім того, йдеться про диверсифікацію і структуру активів, зокрема, тимчасове встановлення інших значень для дебіторської заборгованості, зменшення обмежень на розміщення коштів резервів страховика в одних банківських установах і збільшення показника перестрахування в одного перестраховика. Також необхідні розробка і впровадження механізму зворотної фінансової допомоги страховим компаніям із залученням міжнародних фінансових інститутів, стимулювання внутрішнього перестрахування, запровадження нових видів страхування.
“Необхідна реалізація стратегічних, системних рішень, націлена насамперед на створення умов для повоєнного розвитку галузі завдяки дерегуляції, виключенню будь-якої дискримінації на страховому ринку та заходам, що сприяють зростанню попиту на страхові послуги”, – зазначив він.
Черняховський також підкреслив, що допомога з боку держави на рівні регуляторних рішень насамперед потрібна невеликим і середнім страховим компаніям, компаніям, які значно постраждали від бойових дій, і національному бізнесу.