Business news from Ukraine

ВІДБІР НА ЄВРО-2022. УКРАЇНА – ФАРЕРИ. ДЕ ДИВИТИСЬ?

9 Березня , 2021  

У середу, 10 березня збірна України з гандболу в рамках відбору на Євро-2022 в київському Палаці Спорту прийме команду Фарерських островів. У прямому ефірі поєдинок покаже телеканал XSPORT. Початок – о 17:30.

Поговоримо про турнірне становище. У поточному відборі збірна України провела два матчі. Обидва – проти Росії. Підсумок – 1 очко в активі з 4-х можливих (нічия і поразка) і друге місце у групі 3. Фарери в цьому відборі поки не зіграли жодного матчу.

Заявка збірної України на матч з Фарерськими островами виглядає так:

Воротарі: Геннадій Комок («Мотор»), Антон Терехов («Погонь Щецин»,Польща), Віталій Шиманський («Університет Нєва», Росія)

Праві крайні: Андрій Акіменко («Азоти Пулави», Польща), Юрій Кубатко («Мотор»), Едуард Кравченко («Мотор»)

Півсередні та центральні: Євген Буйненко («Пермські мєдвєді», Росія), Дмитро Горіга («Мотор»), Владислав Донцов («Мотор»), Тарас Міноцький («Мотор»), Олександр Кириленко («Пермські мєдвєді», Росія), Леонід Михайлютенко («Донські казаки», Росія), В’ячеслав Садовий («Сучава», Румунія).

Лінійні: Іван Бурзак («Мотор»), Дмитро Дорощук («Спортинг», Португалія), Едуард Захаров («Пермські мєдвєді», Росія), Дмитро Ільченко ЦСКА (Росія)

Ліві крайні: Захар Денисов («Мотор»), Олександр Касай («Мотор»), Євген Жук («Пермські мєдвєді», Росія), Станіслав Плясун («ЦСКА-ШВСМ»).

Що стосується шансів нашої команди кваліфікуватися на турнір, давайте розглянемо їх по нижній межі – з третього місця.

Як ми знаємо, чотири кращі збірні (з восьми), які фінішували на цій позиції, потрапляють на Євро-2022. Не менш важливо розуміти, що в цей залік йдуть тільки очки, зароблені з першої і другої командами свого квартету.

І в цьому розрізі записуємо, що єдиний пункт, зароблений в Мінську, впаде українцям в залік конкурсу третіх місць. (Зрозуміло, за умови успіху в матчах з Фарерами.) Ми також розуміємо, що спайка з Чехією при будь-яких розкладах стане вирішальною. І відразу зазначимо плюс в тому, що обидва матчі зіграємо поспіль, тобто в одному «вікні», що підвищує шанси зачепити «Гашека» хоча б в одному поєдинку.

Безумовно, українці можуть ще поборотися за пряму путівку з другого місця. Наприклад, якщо обіграють чехів двічі поспіль. Але як ми домовилися, розглядаємо поки нижню межу.

Теоретично і нічиєї з Росією може вистачити в конкурсі третіх місць. На практиці ж – навіть два очки не вважаються прохідними в цьому заліку. Як приклад: Ізраїль з таким врожаєм в минулому відборі залишився за бортом, відставши від України тільки за рахунок гіршої різниці м’ячів.

Ось так плавно ми підводимо до того, що різниця м’ячів (не забуваємо, що беремо в залік лише матчі з першої і другої командами) матиме колосальне значення на фініші.

І тут саме місце віддати належне нашим хлопцям за другий мінський матч, коли сокирою потопаючий український корабель («-7») дотягнув до берега з пристойними «-2».

Ну, а поки нам залишається тільки вболівати за наших хлопців у матчі з Фарерськими островами.