Business news from Ukraine

“Vodafone Україна” збільшив чистий прибуток на 20%, виторг – на 19%

29 Серпня , 2022  

Оператор мобільного зв’язку Vodafone Україна, що входить до складу NEQSOL Holding (Азербайджан), за підсумками січня-червня 2022 року вийшов на показник виручки 9,916 млрд грн, що на 3% більше, ніж за аналогічний період 2021 року (9 ,64 млрд грн).

Згідно з фінзвітом оператора, його чистий прибуток за вказаний період склав 663 млн грн (2,1 млрд грн за аналогічний період минулого року).

Показник OIBDA перевищив 5,76 млрд. грн. Маржа OIBDA зросла на 2,1 п.п. до 58,1%.

Як наголошується в повідомленні оператора, аварійні роботи на мережі та її відновлення, допомога країні та клієнтам та масові міграції клієнтів за кордон суттєво вплинули на динаміку основних фінансових показників.

Зростання частини фінансових показників у першому півріччі 2022 року досягнуто завдяки успішним результатам перших двох місяців року.

Капітальні інвестиції оператора у першому півріччі становили 1,276 млрд грн, що менше на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

“Станом на сьогоднішній день всі елементи базової мережі працюють у звичайному режимі, Vodafone Україна зробила всі необхідні кроки для швидкого переходу на резервний сценарій. Команда Vodafone Україна активно працює над відновленням пошкоджень: близько 87% мережі працює і ця цифра зростає “Всі критичні елементи технічної та ІТ-інфраструктури вже диверсифіковані. Приблизна сума втрат активів становить близько 806 млн грн”, – наголосили в компанії.

Масова міграція через війну також суттєво вплинула на розмір абонентської бази – станом на кінець липня абонентська база оператора склала 16,6 млн. клієнтів, з них 1,76 млн. вимушено перебувають за межами країни.

Крім того, станом на кінець липня 2022 року компанія підключила безкоштовні послуги на суму в 270 млн грн для 13 мільйонів клієнтів в Україні. А за кордоном – на суму 596 млн. грн. для 1,5 млн. абонентів у 32 країнах.

Оператор також придбав 10 автомобілів швидкої допомоги на суму 23 млн. грн.

Обсяг гуманітарної та прямої фінансової допомоги компанії країні на сьогоднішній день оцінюється в 250 млн. гривень.

У 2019 році NEQSOL Holding через ТОВ “Telco Solutions and Investments”, підконтрольне Bakcell, підписав угоду з ПАТ “МТС” про покупку його телекомунікаційного бізнесу в Україні. Угода з купівлі “Vodafone Україна” була закрита наприкінці грудня 2019 року із залученням фінансування J.P. Morgan та RBI, ціна склала $734 млн, включаючи відкладений платіж на суму близько $84 млн.

Група компаній NEQSOL Holding, згідно з релізом, має більш ніж 25-річний досвід роботи у різних галузях та країнах. Її діяльність охоплює нафтогазову, телекомунікаційну, будівельну та інші високотехнологічні сфери у Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, ОАЕ, Бангладеш. Група увійшла до телекомунікаційної галузі на початку 2000-х. Компанії, що входять до неї, надають послуги мобільного зв’язку, міжнародного транзиту та продажу оптового Інтернету, послуги по виділених лініях, послуги дата-центру та ін.

Бізнесмен Насіб Гасанов є офіційним засновником і 100% власником групи NEQSOL Holding, у тому числі компаній Nobel Oil Services (UK) Limited, Nobel Oil E&P (UK) Limited (торгове найменування Nobel Upstream), Bakcell ТОВ та Norm ВАТ.

, ,