Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Як матчингові движки впливають на відносини з постачальниками ліквідності

27 Серпня , 2024  

Матчингові движки – це наріжна технологія бірж у світі фінансів. Вони виступають у ролі платформи для сполучення ордерів на купівлю та продаж. Вони сприяють безперебійному виконанню угод, зіставляючи заявки учасників ринку за допомогою складних алгоритмів. Без цього механізму ефективна і прозора повсякденна торгівля величезними обсягами активів була б ускладнена.

Постачальники ліквідності відіграють важливу роль у забезпеченні ефективності ринку, вони підтримують глибину і спреди попиту-пропозиції, надаючи грошові кошти або активи в разі потреби. У той час як механізми узгодження заявок стежать за створенням ефективного ринку і сприяють щоденному обміну величезними обсягами ліквідності. Правильний вибір постачальника ліквідності, наприклад, вибір надійного постачальника криптовалютної ліквідності, життєво важливий для кожного учасника ринку.

У цій статті ми пояснимо, що таке системи зіставлення ордерів і яка роль постачальників ліквідності, а також розглянемо, як різні функції та алгоритми систем зіставлення ордерів впливають на роботу постачальників ліквідності.

Матчингові движки: що це таке

Механізм узгодження ордерів, або матчинговий рушій, – це програмний компонент, який зіставляє ордери на купівлю та продаж на основі ціни, часу та кількості, що надходять від учасників ринку, і сприяє безперешкодному виконанню угод.

Основні компоненти

Глибше вивчення компонентів узгодження ордерів дає змогу виявити два ключові компоненти, які важливі для загальної продуктивності.

Біржовий стакан

Біржовий стакан – найважливіший компонент механізму зіставлення, у завдання якого входить організація і відображення всіх відкритих заявок на купівлю і продаж активу. Книга заявок ділиться на:

Сторона BID

На цьому боці перераховані всі ордери на купівлю, впорядковані за ціною, яку покупці хочуть заплатити, від найвищої до найнижчої.

Сторона ASK

На цій стороні перераховані всі ордери на продаж, організовані за ціною, яку запитують продавці, від найнижчої до найвищої.

Матчинговий алгоритм

Алгоритми важливі для створення справедливого торгового середовища, в якому ордери ефективно зіставляються на основі заздалегідь визначених правил. Вони забезпечують упорядковане й ефективне виконання угод. Алгоритми Pro-Rata і FIFO є прикладами таких алгоритмів зіставлення, вони сприяють справедливості, ясності та зрівнюють умови для всіх учасників.

Як матчингові движки впливають на роботу постачальників ліквідності

Ми розділили параметри впливу матчингових рушіїв на роботу постачальників ліквідності за такими критеріями:

Алгоритми узгодження ордерів

Затримка і пропускна здатність

Управління книгою заявок

Давайте розглянемо їх докладніше:

Алгоритми

Ефективність механізму зіставлення ордерів визначається його алгоритмом зіставлення. Ці алгоритми призначені для зіставлення заявок на купівлю і продаж з книги заявок таким чином, щоб забезпечити ефективність ринку. Ці алгоритми впливають на торговий досвід учасників і ліквідність ринку, оскільки працюють за правилами роздрібної торгівлі, визначаючи, які ордери слід зіставити і виконати.

До числа найбільш популярних алгоритмів зіставлення належать:

Pro-Rata

Цей алгоритм зіставлення цінний на ринках з великими обсягами угод, він розподіляє виконання між ордерами за схожою ціною на основі їхнього розміру. Цей метод допомагає збалансувати ринок, дозволяючи великим ордерам виконуватися приблизно, не переповнюючи книгу заявок.

Price-Time priority (FIFO)

Цей широко поширений алгоритм зіставлення визначає пріоритети ордерів на основі найкращої ціни, а також часу виконання ордера. Ранні заявки отримують пріоритет, тому заявки, що мають схожу ціну, виконуються за методом «перший прийшов – перший пішов» (FIFO), щоб забезпечити справедливість і стимулювати учасників до своєчасного розміщення заявок.

Затримка і пропускна здатність

Затримка в цьому контексті – це час, необхідний для виконання ордера відразу після його розміщення. Системи з низькою затримкою необхідні для високочастотної торгівлі (HFT), де час виконання угод обчислюється мілісекундами або мікросекундами. Такі системи допомагають трейдерам використовувати дуже короткострокові ринкові можливості. Пропускна здатність – це кількість ордерів, які система може обробити за певний період часу. Пропускна здатність важлива для платформ, орієнтованих на роздрібну торгівлю, та учасників HFT-середовища. Затримка і пропускна здатність пов’язані з управлінням великими обсягами торгівлі та впливають на потік ліквідності, щоб запобігти уповільненню або краху під час високої активності ринку.

Управління біржовим стаканом

Модель управління біржовим стаканом є основою трейдингу. По суті, біржовий стакан – це просто список заявок на купівлю і продаж активу, розташованих за ціновим рівнем. Коли ордер на купівлю збігається з ордером на продаж, угоди укладаються, і ціна, за якою ордери збіглися, стає ринковою ціною активу. Постачальники ліквідності використовують різні алгоритми для купівлі та продажу ордерів, а управління стаканом допомагає постачальникам ліквідності підтримувати вузькі спреди і залучати трейдерів.

,