Зацікавленість іноземців у придбанні житла преміум-класу в Україні з інвестиційною метою поступово відновлюється, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» забудовники.
“Зацікавленість з боку іноземних громадян відновилася і подекуди, наприклад в наших проектах, кількість угод з іноземцями перевищує кількість угод з українцями. Серед наших клієнтів – іспанці, японці, канадці та інші, які вкладаються в бізнес- і преміум-клас з чітким розрахунком на перспективу. Вони бачать потенціал і в довгостроковій оренді, і в зростанні вартості”, – розповіла СМО Alliance Novobud Ірина Михальова.
Як повідомила директор департаменту продажів компанії Greenville Сусанна Караханян, іноземні клієнти розглядають як інвестиційну покупку квартир, так і житло для себе, проте покупку відкладають до більш безпечних часів.
«Зацікавленість з боку нерезидентів частково відновилася останнім часом. Відзначаємо тенденцію, що іноземці регулярно відвідують огляди квартир, але поки не купують – відкладений попит, чекають стабілізації в Україні», – пояснила вона.
Хоча в основному житло одеського забудовника «Два академіка» купують місцеві жителі (до 60% клієнтів), за останні півтора року зросла частка угод з іноземними інвесторами, повідомили в компанії.
“Що стосується географії, то 55-60% – це місцеві жителі, в нашому випадку Одеса. До 30% – інші міста України. Однак за останній рік ці цифри з появою іноземних інвесторів стали змінюватися. За період 2024-2025 років 35% угод укладаються з іноземними інвесторами: ОАЕ, Словаччина, Туреччина, Італія, США, Греція, Ізраїль і Румунія«, – зазначив директор з розвитку будівельної компанії »Два академіка” Максим Одинцов.
Крім того, попит іноземців зберігається на українські житлові проекти, де закордонні компанії залучені в ролі партнера, повідомили в компанії «РІЕЛ».
«У нас є проекти, якими досить активно цікавляться іноземці. Наприклад, Maxima Residence традиційно цікавить іноземців, зокрема громадян Туреччини. Це обумовлено тим, що це спільний проект “РІЕЛ” і турецького девелопера Bosphorus Development», – пояснила координатор відділів продажів «РІЕЛ» в Києві Зоряна Землинська.
Водночас компанія KAN Development зазначила, що частка іноземців серед покупців залишається незначною, а попит на преміум-житло в основному відновлюється за рахунок людей, які інвестували і до війни.
«Частка іноземців серед покупців залишається незначною. Це переважно ті, хто розглядає інвестування з розрахунком на мінімальну вартість входу на ринок», – повідомила прес-служба девелопера на запит агентства «Інтерфакс-Україна».
За словами керуючого партнера групи компаній DIM Олександра Насиковського, в структурі попиту на житло преміум-класу з’явилися українці, які тривалий час проживають за кордоном.
«Спостерігаємо таку тенденцію: частина покупців, які мають вільні кошти, навмисно не виводять їх за кордон, а »паркують” в нерухомість з прицілом на зростання цін в майбутньому і збереження вартості активів. Що стосується іноземних громадян, то активності з їхнього боку ми не бачимо з зрозумілих для всіх причин. Однак є незначна частка з боку українців, які тривалий час живуть за кордоном”, – зазначив бізнесмен.