Застраховані збитки від стихійних лих за 9 місяців 2024 року перевищили середній показник і склали 102 млрд доларів, що вище за минулорічні 88 млрд доларів США і середнє значення 79 млрд доларів США.
Повідомляється у звіті глобальної брокерської групи Aon «Огляд глобальних катастроф за третій квартал – жовтень 2024 року» опублікованому на його сайті.
При цьому наголошується, що наслідки урагану «Мілтон» та інших подій, очікуваних до кінця року, можуть призвести до того, що річні застраховані збитки перевищать 125 млрд доларів США, зафіксованих у 2023 році.
Згідно зі звітом, з початку 2024 року сталося щонайменше 280 великих стихійних лих по всьому світу, внаслідок яких економічні втрати становили щонайменше 258 млрд доларів США, що приблизно на 27% нижче за показник за дев’ятимісячний період 2023 року в розмірі 351 млрд доларів США, а також нижче за середній показник у розмірі 277 млрд доларів США.
Aon зазначає, що в період з першого по третій квартали застраховані збитки від основних ризиків були відносно низькими, і жодна подія не продемонструвала потенціалу істотного впливу на більш широкий ринок перестрахування.
Фактично, 59 мільярдів доларів США, або 58% застрахованих збитків за цей період, були викликані сильними конвективними штормами (СКШ), а 21 мільярд доларів США, або 21%, – тропічними циклонами.
За даними Aon, у третьому кварталі збитки були спричинені трьома дороговартісними ураганами, подіями СКШ у США і Канаді, а також повенями в Центральній Європі.
Крім того, Канада переживає найбільший за всю історію рік збитків зі страхування, при цьому більша частина наслідків припала на чотири події, що відбулися протягом одного місяця в третьому кварталі, а очікувані виплати перевищать 5,9 млрд доларів.
За даними Aon, в інших частинах світу тайфун Яги, найсмертоносніша подія року і найдорожча подія за всю історію спостережень у В’єтнамі, став третьою за величиною збитків подією за розглянутий період.
За даними Aon, до кінця третього кварталу 2024 року стихійні лиха призвели до загибелі близько 13 тис. осіб, що є найнижчим показником із 1986 року.