Business news from Ukraine

Зеленський і Байден поспілкувалися в Києві тет-а-тет

20 Лютого , 2023  

Президент України Володимир Зеленський і президент США Джозеф Байден під час зустрічі в Києві в понеділок, 20 лютого, обговорять перебіг бойових дій і подальші заходи, спрямовані на підтримку України, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Як уточнюється, Зеленський зустрівся з Байденом у Маріїнському палаці. Після представлення членів української та американської делегацій президенти України та США поспілкувалися у форматі віч-на-віч.

Зеленський зазначив, що візит Байдена – надзвичайно важливий сигнал підтримки для України та українців, а також наголосив, що особисто Байден і все американське суспільство від самого початку розв’язаної Росією повномасштабної війни були разом з Україною.

“Перший телефонний дзвінок із підтримкою України був із Білого дому. Дякую за ваше лідерство. Дякую також за двопартійну підтримку, за підтримку з боку Конгресу”, – зазначив він.

Президент України повідомив, що говоритиме з президентом США про ситуацію на фронті, а також про український народ, який переживає дуже важкі часи.

“Що ми маємо зробити, щоб зупинити війну, щоб мати успіх у цій війні, щоб зробити Україну ще сильнішою і як перемогти цього року”, – розповів він.

Зі свого боку Байден наголосив на важливості своєї присутності сьогодні в Україні, яка демонструє підтримку з боку США незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

“Я думаю, що було б критично важливо не залишити жодного сумніву в тому, що США підтримують Україну в її війні проти жорстокої агресії”, – зазначив він.

Президент США розповів про намір обговорити, як Сполучені Штати і союзники можуть ефективно допомогти Україні в боротьбі за свободу і незалежність. Він також передав вітання від членів Конгресу. За словами Байдена, на них справив сильне враження нещодавній виступ Зеленського в Конгресі.

Він також зазначив, що радий знову відвідати Київ.

“Багато що змінилося з часу останньої поїздки. Відбулися жахливі речі, вторгнення, але водночас українці проявили себе так, як дуже мало народів проявляли себе ніколи у своєму захисті. І вони допомогли нам зрозуміти значення демократії”, – наголосив Байден.

,