Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Україна очікує виділення п’ятого траншу від МВФ на суму $2,2 млрд

1 Червня , 2024  

Міністерство фінансів і Національний банк України після досягнутої з МВФ угоди на рівні персоналу (SLA) щодо четвертого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) очікують на її схвалення радою директорів Фонду і виділення п’ятого траншу за програмою $2,2 млрд найближчими тижнями.

«Раніше Україна в жодній програмі МВФ не доходила до четвертого перегляду. Сьогоднішні домовленості – це свідчення нашої відданості реформам і змінам для нашої країни (…)”, – прокоментував угоду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що уряд продовжує працювати над упровадженням реформ і визначає пріоритетом підтримку економічної стабільності та відновлення України на шляху до вступу в ЄС. Він також подякував команді МВФ за ефективну та злагоджену співпрацю.

За інформацією Мінфіну, експерти Фонду акцентували на важливості реалізації Національної стратегії доходів та імплементації певних її положень.

«Нацстратегія є одним із структурних маяків за Програмою (EFF – ІФ-У), яка передбачає поетапне впровадження заходів, спрямованих як на реформування фіскальних органів, так і мобілізацію податкових надходжень, а також заходів, спрямованих на зміцнення довіри громадськості до податкової та митниці», – нагадали в міністерстві.

Зі свого боку в НБУ зазначили, що серед майбутніх пріоритетів співпраці з Фондом буде посилення банківського регулювання, нагляду, кредитної діяльності та інфраструктури ринків капіталу.

Крім цього, значна увага приділятиметься збільшенню рівня фінансової інклюзії, особливо на деокупованих територіях і в регіонах, близьких до активних бойових дій.

«Її низький рівень є стримувальним фактором для економічної активності, тому Національний банк зосередиться на діагностичній роботі із залученням експертів МВФ і Світового банку, щоб розробити ефективні заходи», – йдеться на сайті регулятора в п’ятницю ввечері.

НБУ готовий надалі пом’якшувати монетарну політику за умови збереження стійких інфляційних очікувань і привабливості гривневих інструментів, стійкості яких посприяє гнучкий обмінний курс, вважає регулятор.

«Подальше виважене та поетапне пом’якшення валютних обмежень відповідно до Стратегії має підтримати відновлення економіки, не створюючи ризиків для макрофінансової стабільності», – ідеться в повідомленні НБУ.

Як інформують у Нацбанку, експерти МВФ зазначили, що потреби в бюджетному фінансуванні у 2024 році залишаються дуже високими. З огляду на це, виконання бюджету має враховувати фінансові обмеження та необхідність відновлення фіскальної та боргової стійкості.

«Для забезпечення фіскальної стійкості Україні необхідно прискорити реалізацію податкових реформ та адміністрування доходів, передбачених Національною стратегією доходів», – наголошується в пресрелізі.

Серед пріоритетів виконання Програми регулятор відзначив посилення податкового та митного адміністрування, а також зміцнення довіри суспільства через антикорупційні реформи та заходи щодо належного захисту персональних даних платників податків.

,