Західні області відзначають зростання відвідуваності курортів і туристичних локацій протягом зимових свят на 30-40% порівняно з минулою зимою.
“Минулого сезону навіть за чудової сніжної погоди людей було менше, цього року ми бачимо на 30-40% більше туристів. Це пов’язано з двома факторами: збільшення пропозиції в регіоні та дещо позитивніший настрій”, – повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” голова правління Асоціації готелів і власників садиб Яремчанщини Андрій Дзвінчук.
Загалом зараз Яремчанщина (Яремче, Поляниця, Яблуниця, Микуличин, Ворохта, Татарів та ін.) пропонує близько 20 тис. ліжкомісць у близько 250 готелях і 800 садибах. За словами Дзвінчука, в регіоні останніми роками відчувається зміщення турпотоку ближче до курорту в зимовий період, що пов’язано з появою нових великих готелів на 200-300 номерів із розвиненою, сучасною інфраструктурою. Зокрема, завантаження в Буковелі готелів під управлінням Ribas Hotels вище за минулорічні.
“Сезон цього року офіційно стартував 12 грудня, що сприяло збільшенню завантаження і попиту на ринку. У новорічний період ми наблизилися до цифр, які були до повномасштабного вторгнення, а в деяких готелях навіть перевищили їх. Завантаження готелів у Буковелі сягнуло позначки 77-84%, залежно від готелю, і зросло на 11-13% порівняно з минулим роком”, – повідомила СЕО Ribas Hotels Management Юлія Косенко.
Термін проживання гостей у Буковелі теж збільшився і становив 4,3 ночі порівняно з показником минулого року – 3,2 ночі в новорічний період. На Новий рік 60% гостей залишалися на 5-8 ночей, а кількість групових бронювань зросла і стала такою, як у довоєнний сезон.
“Окремо можна виокремити, що повернувся інтерес і участь гостей у святкуванні Нового року, ресторани при готелях завантажили 73% посадочних місць”, – повідомила Косенко.
У Львівській області також помітне зростання туристичної активності.
“Зростання є. Якщо порівнювати новорічний період, то 2023 року заброньовано було 43,3% готельних номерів, а 2024 року – 47%», – повідомив “Інтерфакс-Україна” т.в.о. начальника Управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський.
При цьому відзначено підвищення завантаження готелів у Львові – 54,6% у новорічний період проти 54,4% у минулому сезоні, але зниження завантаження загалом у карпатському регіоні та курортних територіях (46,1% і 41,9% у 2024 році проти 62,4% і 57,7% у 2023 році), що може бути пояснено значною новою пропозицією. Про це опосередковано свідчить зростання турзбору (9,17 млн грн за листопад-грудень 2024 року проти 7,6 млн грн за аналогічний період 2023 року) та відвідуваності найпопулярніших туристичних локацій. Зокрема, Тустань у листопаді-грудні 2024 року відвідали 15 тис. туристів, торік – 11,7 тис.; Сколівські Бескиди – відповідно 26,9 тис. і 17,1 тис., ведмежий притулок “Домажир” – 1,5 тис. проти 1081.
Як повідомив партнер Apartel resort Євген Кудрявченко агентству “Інтерфакс-Україна”, завантаження готелів мережі (у Шаянах, Ужгороді та Східниці), на новорічний період становило 80%, водночас приблизно 40% гостей обрали довгострокове проживання від п’яти ночей. Ціни на новорічний період зросли від базового тарифу щонайменше на 25%.
Кудрявченко зазначив, що велику частку завантаженості дали тривалі канікули, сім’ї з дітьми обирали 7-10 днів проживання.
“Якщо говорити про періоди з 10 грудня до 10 січня, то ми маємо фантастичну завантаженість, близько 70% у готелях через те, що великий приїзд сімей із дітьми. Ми адаптували під них програму, додали дитячі розваги, виділили цілу кімнату під дитячий інтертеймент. Навіть на Новий рік у нас був окремий зал, де святкували діти окремо від батьків, за що потім батьки нам дуже дякували”, – додав він.
Щодо глибини бронювання, то, за словами Кудрявченка, раніше бронювали за місяці, зараз горизонт планування значно знизився, пік бронювань – за тиждень до заїзду.
“Також із негативних трендів – значна частка скасування бронювання – 15% із різних причин, до війни цей показник не перевищував 5%”, – повідомив він.
За словами Косенка, у Буковелі гості переважно бронюють відпочинок за місяць до дати заїзду.
“Туризм у високий сезон став більш плановим, а не раптовим, хоча й залишається частина гостей, які бронюють вікенд за день, забираючи останні номери”, – зазначила вона.
За оцінкою Дзвінчука, порівняно з минулим роком значно піднялися ціни – на 10-20%. Це пояснюється не лише інфляцією і дорожчою новою пропозицією, а й тим, що букінг повернув комісію для українських клієнтів (до 18%).
Косенко повідомила, що середній тариф у готелях Ribas Hotels збільшився на 18% порівняно з минулим роком і становив 11 тис. грн на добу в середньому, що свідчить про постійне ціноутворення на ринку цього сезону.