Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Українські аграрії експортували до 1,9 млн тонн кукурудзи, але ринок може змінитися

27 Березня , 2025  

На тлі високих цін на кукурудзу українські аграрії вже експортували близько 1,8-1,9 млн тонн і поки зберігають непогані темпи відвантаження, однак ситуація на глобальному ринку невдовзі може змінитися, повідомив аналітичний кооператив “Пуск”, створений в рамках Всеукраїнської аграрної ради.

“Сьогодні українська кукурудза має досить дорогий вигляд на світовому тлі. Наприклад, на ринок Іспанії ми пропонуємо кукурудзу за ціною $257-260 за тонну, тоді як аргентинська продукція надходить на $10-15 дешевше – на рівні $245-248. У результаті ключові споживачі в ЄС наразі не демонструють активного попиту. Крім того, у квітні очікується вихід нових партій аргентинського зерна, яке тиснутиме на ціни ще сильніше”, – пояснили аналітики.

Експерти звернули увагу, що за даними супутникового моніторингу, в Бразилії знижується рівень ґрунтової вологи у так званих “дрібних” штатах, на які припадає майже 45% виробництва кукурудзи. У разі подальшого погіршення погодних умов це може позначитися на врожайності й стати тригером для нового цінового зростання.

“Клімат у Бразилії має чітко виражену сезонність: спочатку йдуть рясні дощі, потім тривала спека без опадів. Якщо запаси вологи не накопичено достатньо, кукурудза не сформує потрібну вегетаційну масу. Станом на кінець березня спостерігається тенденція до зменшення вологи в ґрунті, і зона ризику поступово розширюється. Якщо це продовжиться, вже у травні можемо побачити новий виток зростання цін”, — прогнозують експерти.

При цьоиу вони зазначають, що з Туреччини надходять позитивні новини: країна знизила мито на імпорт кукурудзи та відкрила квоту. Саме попит з цього напрямку зараз підтримує ціни на українську кукурудзу. Проте, за оцінками експертів, квоти може вистачити на тиждень за умови активної торгівлі.

“Нинішня ціна кукурудзи на базисі СРТ-порт понад $230 за тонну – це фактично ціна під Туреччину. Тільки-но вона вичерпає квоту, ринок може просісти вже у квітні до рівня $215-220, що й відповідає сезонним моделям. На цьому тлі аграріям варто ретельно зважувати рішення про продаж”, – наголосили аналітики.

Таким чином, ситуація на ринку кукурудзи залишається подвійною: короткостроково можливе просідання цін, але середньостроково – за негативного сценарію в Бразилії – не виключено зростання у травні-червні.

“Українським виробникам варто уважно стежити за погодними умовами у Південній Америці та бути готовими до обох варіантів розвитку подій”, – закликали в Пуск.

,