Підміну фотографії, відомої як «Лев, що ричить», виявив працівник готелю Château Laurier, який знаходиться в столиці Канади Оттаві. Він зауважив, що рамка зображення не поєднувалася з тими, що були в інших робіт фотографа Юсуфа Карша, які були представлені в тій же кімнаті. Після внутрішнього розслідування готель встановив, що фотографію замінили копією оригіналу. При цьому неясно, як давно це сталося, і як довго на загальних оглядах знаходилася підробка.
«Ми глибоко засмучені цим безсоромним вчинком. Готель дуже пишається тим, що є домом для чудової колекції Карша», – заявила головний менеджер готелю Женев’єв Дюма.
Справу передали до поліції Оттави, яка розпочала розслідування.
«Ливу, що гарчить» Карш зняв відразу після виступу британського прем’єра перед парламентом Канади. Це одна з найзнаменитіших фотографій Черчілля. На ній він зображений на Парламентському пагорбі за кілька хвилин після того, як Карш, як відомо, вийняв сигару з його рота.
«Я тримав перед ним попільничку, але він не хотів її викидати… Я зачекав; він продовжував енергійно жувати сигару. Я зачекав. Потім я зробив крок уперед і без роздумів, але з надзвичайною повагою сказав: «Прошу вибачення, сер», і витягнув сигару в нього з рота», – згадував Карш. Коли він повернувся до фотоапарата, Черчілль дивився на фотографа «настільки войовничо, ніби міг роздерти мене». Саме в цей момент і було зроблено відоме фото.
Карш, який помер у 2002 році, вважається одним із найзнаменитіших портретних фотографів 20 століття. Героями його робіт ставали такі особи, як королева Єлизавета II, Нельсон Мандела, Мартін Лютер Кінг, Фідель Кастро, Мухаммед Алі, Енді Уорхол та інші.