Business news from Ukraine

АГРОКОМПАНІЯ ЗІ СКЛАДУ “АСТАРТИ” ВПЕРШЕ ПОСІЯЛА ОРГАНІЧНИЙ ЛЬОН ЧЕРЕЗ ВИСОКИЙ ПОПИТ НА ЛЛЯНУ ОЛІЮ

27 Червня , 2022  

Агрофірма “Лист-Ручки” (с. Ручки Полтавської обл.) у 2022 році вперше посіяла органічний льон, оскільки цю культуру зараз вигідно вирощувати через загальне подорожчання органічної продукції в країні та високий попит у світі на лляну олію.

Цього року агрофірма вирощує органічні льон, гірчицю, соняшник, сою, просо та пшеницю на загальній площі 1,81 тис. га.

“Зараз у світі високий попит на лляну олію, тому вперше посіяли льон. Також збільшили обсяги вирощування гірчиці та пшона. Продукт переробки останнього також має попит у прихильників безглютенового харчування, і у нас вже є замовлення на великі партії проса”, – цитує “Лист-Ручки” свого директора Олександра Хоменка.

За даними компанії, незважаючи на російське воєнне вторгнення і складну економічну ситуацію в АПК країни, “органіка” має непогані перспективи для розвитку, особливо з урахуванням стрімкого зростання інтересу до цієї продукції у споживачів з країн ЄС.

Також фіксується тенденція до подорожчання органічної продукції через скорочення виробництва органічної продукції, спричиненої тимчасовою окупацією РФ частини південних регіонів країни та блокування роботи підприємств у Херсонській та Запорізькій областях.

“Стосовно ж інфляційних процесів у логістиці, зокрема, подорожчання пального, то вони нас стосуватимуться меншою мірою, ніж виробників зерна традиційного вирощування. Оскільки транспортування органіки – дуже тонкий процес, із високими ризиками, то щоб продукція не втратила якості, замовники здебільшого беруть забезпечення логістики на себе”, – цитує агрофірма спеціаліста свого комерційного відділу Юрія Солов’я.

Як повідомлялося, компанія “Лист-Ручки” у липні 2020 року отримала сертифікат виробника органічної продукції, у липні 2021 року вперше експортувала органічну сою до Німеччини.

Агрофірма “Лист-Ручки” обробляє 1,82 тис. га у Полтавській області. У 2017 році “Астарта” ухвалила рішення реалізувати на базі цього підприємства пілотний проєкт із органічного землеробства з відповідною сертифікацією вирощеної продукції.

“Астарта” – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, що провадить діяльність у восьми областях України. До його складу входять шість цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком 220 тис. га та молочні ферми з 22 тис. голів ВРХ, олійноекстракційний завод у Глобиному (Полтавська обл.), сім елеваторів та біогазовий комплекс.

Агрохолдинг у 2021 році збільшив чистий прибуток у 14 разів порівняно з 2020 роком – до EUR122,5 млн, показник EBITDA – у 1,8 раза, до EUR201,5 млн. Його виторг зріс на 18,2% – до EUR491,35 млн, третину якої (EUR170 млн) згенерувало виробництво та реалізація цукру.

, ,