Аптечний продаж лікарських засобів у перші два дні війни зріс більш ніж у 2 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року, збільшився у перші 11 днів війни.
“Аптечний продаж ліків у перший день військової агресії зріс більш ніж у 2 рази порівняно з аналогічним днем минулого року та зростав високими темпами у перші 11 днів війни. Зараз обсяги продажу скорочуються та демонструють негативні показники зростання порівняно з аналогічним періодом минулого року та нижче, ніж у довоєнний період”, – повідомляють аналітики компанії Proxima Research у виданні “Аптека”.
На думку аналітиків, зниження обсягу продажу пов’язане “не зі зниженням попиту, а з обмеженою кількістю аптек, які працюють, часом їх роботи, обмеженими поставками, великою кількістю людей, які виїхали за кордон, а також здійсненням певного запасу населенням”.
За даними компанії, найбільший попит від початку війни мають препарати для лікування артеріальної гіпертензії, протизапальні та протизастудні засоби, анальгетики, антибіотики та препарати для лікування цукрового діабету, а також психолептичні засоби, антисептики та дезінфектанти.
Разом із тим, за даними Proxima Research, у зазначений період залишки деяких лікарських засобів суттєво скорочувалися через проблеми з постачанням.
“За деякими групами залишків зафіксовано менш ніж на 10 днів. Наразі ситуація із залишками поступово покращується, що пов’язано з відновленням поставок. За окремими групами препаратів обсяги залишків вищі, ніж у довоєнний період, проте не за всіма групами обсяги залишків відновилися до довоєнного рівня”, – зазначають аналітики.
При цьому зазначається, що різкого зростання цін немає.