Business news from Ukraine

“ArcelorMittal Кривий Ріг” завершив капремонт доменної печі №6

12 Квітня , 2024  

Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” (АМКР, Дніпропетровська обл.) завершив розширений ремонт другої категорії доменної печі №6, який тривав 296 діб і відбувався у складних військових умовах.

Згідно з інформацією компанії, капремонт дасть змогу збільшити надійність обладнання печі, знизити експлуатаційні витрати, заощаджувати енергоресурси, а також сприятиме зниженню промислового навантаження на довкілля.

Піч відремонтована і чекає наказу прийняття її в експлуатацію. Наразі триває оформлення відповідних документів. Ремонт другої категорії на шостій домні відбувся вперше після 2015 року, коли цей металургійний агрегат було реконструйовано та впроваджено природоохоронні заходи. У період з 2015 по 2023 роки на домні проводили лише кілька ремонтів третьої категорії, зумовлених заміною засипного апарату і незначними підтримувальними ремонтними роботами.

При цьому уточнюється, що основними етапами цього ремонту стали видалення залишків шихтових матеріалів і відпрацьованої вогнетривкої футеровки, заміна засипного апарату, проєктне футерування шахти доменної печі, на яке використано близько 980 тонн вогнетривкої цегли, відновлення горна, а також заміна холодильних плит системи охолодження шахти печі. Оновлено більше половини холодильних плит – 364 штук, ці плити, а також більшу частину інших запчастин виготовили фахівці ТОВ “ЛМЗ”. Футерування шахти печі проводили фахівці ПП “Стіл Сервіс”. Ремонтні роботи виконували також підрядні організації та ремонтні підрозділи нашого підприємства.

“Відновлювальні роботи здійснювалися і на горні доменної печі. Горн – це нижня частина домни, де накопичуються продукти плавки – рідкий чавун і шлак, і там розташовані прилади для їхнього випуску. Коли домна працює, на стан горна впливають високі температури та чималий тиск, тож важливо, щоб воно витримувало велике навантаження – було міцним і стійким. Під час ремонту його надійно відновили імпортними вогнетривкими матеріалами”, – пояснює заступник начальника доменного цеху (ДЦ) №1 з механообладнання Сергій Лосюк.

Крім того, на ДП №6 відремонтували гідравлічне обладнання на ливарному дворі, систему шихтоподачі, колошник (верхня частина домни). Паралельно з цим проводився ремонт першої категорії повітронагрівача №2. Це дасть змогу під час експлуатації домни підтримувати необхідний тепловий режим з максимальною економією коксу.

Значний обсяг робіт провели з ремонту електрообладнання та автоматизації ДП-6. Відремонтовано аспіраційні установки домни, які вловлюватимуть шкідливі викиди та сприятимуть покращенню довкілля.

“Військові умови впливали на хід робіт. Довелося вирішувати логістичні питання доставки нових матеріалів і обладнання. А щодо повітряних тривог, то ми всі вже навчилися максимально безпечно працювати “під сиренами”. Утім, усе заплановане ми виконали”, – сказав начальник ДЦ №1 Владислав Поліщук.

Раніше генеральний директор підприємства Мауро Лонгобардо повідомляв про намір у квітні запустити ще одну домну, і меткомбінат працюватиме двома доменними печами, на рівні близько 50% довоєнних потужностей.

“ArcelorMittal Кривий Ріг” – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом “ArcelorMittal Кривий Ріг” і низкою малих компаній, зокрема, ПАТ “ArcelorMittal Берислав”.

, ,