Business news from Ukraine

Бюро економічної безпеки України вилучило товарів подвійного використання на майже 5 млн грн

17 Серпня , 2022  

До Бюро економічної безпеки України надійшла заява від громадянина України, щодо реалізації товарно-матеріальних цінностей без належних документів в декількох магазинах.

У межах досудового розслідування детективи БЕБ встановили групу осіб, які здійснювали ввезення товарів подвійного використання та військового призначення на територію України під виглядом гуманітарної допомоги та/або контрабандним шляхом.

У подальшому, службові особи товариства організували протиправний продаж цих товарів без відповідних сертифікатів та інших супровідних документів, що підтверджують їх походження та легальне ввезення.

Крім того, аналітики Бюро за результатами аналізу документів податкової звітності встановили, що згадане товариство упродовж 2022 року не здійснювали жодних операцій по імпорту товарів, у тому числі подвійного використання та військового призначення. Таким чином, порушники ухилились від сплати податків, що призвело до ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах.

За результатами санкціонованих обшуків декількох магазинів, розташованих на території Миколаївської та Черкаської областей, співробітники БЕБ виявили та вилучили: понад 100 бронежилетів, майже 90 турнікетів, 40 тактичних шоломів, а також приціли, тепловізори, радіостанції тощо).

Орієнтована вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить майже 5 млн гривень. Їх планується передати на потреби ЗСУ.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 201-2 КК України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги) та ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків) здійснюється. детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора та оперативного супроводу співробітників Державної прикордонної служби України.