Центральний гірничо-збагачувальний комбінат (ЦГЗК, Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), що входить до групи “Метінвест”, активно вживає різноманітних заходів із пилопригнічення для зниження впливу процесу видобутку залізної руди на навколишнє середовище.
Згідно з пресрелізом компанії в середу, ЦГЗК отримав позитивну оцінку за виконання заходів із пилопригнічення під час відвідування фахівців обласного Управління державного екологічного нагляду та фахівців Управління екології виконкому Криворізької міськради. На хвостосховищі підприємства, на території санітарно-захисної зони (СЗЗ) Глеюватського кар’єру в селищі Верабово вони могли оцінити роботу, спрямовану на зменшення запилення.
При цьому уточнено, що на території Кривого Рогу розташовані основні цехи ЦГЗК: Глеюватський кар’єр, дробильна і збагачувальна фабрики, шахта ім. Колачевського і фабрика огрудкування. Для зниження впливу промдіяльності підприємства на навколишнє середовище на ЦГЗК розроблено заходи щодо проведення пилопригнічення на прилеглих територіях кар’єрів, хвостосховищ, відкритих складів готової продукції та автодоріг.
Реалізацію цих заходів для контролю за дотриманням природоохоронного законодавства перевірили члени екологічної комісії. Фахівці побували на території цеху шламового господарства ЦГЗК, де побачили застосування різних методів щодо запобігання запиленню на сухих ділянках хвостосховища. Зокрема, закріплення сипучих поверхонь за допомогою посівів жита, які цьогоріч становили 100 га, а також засадження їх очеретом. Серед традиційних ефективних методів були й залишаються намив пляжів технічною водою (823 га) та покриття їх розкривними породами. Застосовують на підприємстві й безпечний спосіб закріплення доріг хвостосховища за допомогою бішофіту.
Як пояснила начальник відділу охорони довкілля ГЗК Наталя Бєлозьорова, для пилопригнічення відвалів, складів готової продукції та автодоріг промислових майданчиків на ЦГЗК проводять зрошення їх технічною водою. Забої в кар’єрі та поверхні неробочих уступів обробляють сполучними речовинами. Також підприємство підтримує безперебійну роботу чотирьох автоматизованих постів моніторингу якості атмосферного повітря, встановлених у межах санітарно-захисної зони.
Завдяки системній роботі екологів щороку збільшується кількість зелених насаджень, що має позитивний вплив на стан атмосферного повітря та зменшення рівня шуму. У селищі Верабово, що межує із СЗЗ Глеюватського кар’єру, комісія оглянула стан висаджених торік 300 чагарників і дерев.
На виконання міської програми вирішення екопроблем Кривбасу ЦГЗК проводить за графіком зволоження автодоріг, прилеглих до підприємства житлових масивів.
“У результаті обстеження екологічною комісією було зроблено позитивні висновки щодо виконання ЦГЗК заходів із пилопригнічення на об’єктах хвостового господарства та оборотного водопостачання, автомобільних шляхах, а також заходів із розпланування, впорядкування та озеленення санітарно-захисних зон. Фахівці відділу охорони довкілля надали рекомендації щодо подальшої роботи в природоохоронному напрямі», – резюмується в прес-релізі.
ЦГЗК входить до п’ятірки найбільших виробників гірничорудної сировини України. Спеціалізується на видобутку і виробництві залізорудної сировини – концентрату й окатишів.
ЦГЗК входить до групи “Метінвест”, основними акціонерами якої є ПрАТ “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ, Донецьк) (71,24%) і група компаній “Смарт-холдинг”(23,76%). Керуючою компанією групи “Метінвест» є ТОВ «Метінвест Холдинг».