Business news from Ukraine

Ціни на нафту знижуються, Brent $79,9 за барель

27 Листопада , 2023  

Ціни на нафту продовжують опускатися в понеділок, трейдери чекають зустрічі міністрів держав ОПЕК+, яку було перенесено з 26 листопада на 30 листопада.

Вартість січневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 7:20 кв становила $79,85 за барель, що на $0,73 (0,91%) нижче, ніж на закриття попередньої сесії. У п’ятницю ціна цих контрактів знизилася на $0,84 (1%), до $80,58 за барель.

Ф’ючерси на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) подешевшали до цього часу на $0,73 (0,97%), до $74,81 за барель. За підсумками попередніх торгів вартість цих контрактів впала на $1,56 (2%), до $75,54 за барель.

За підсумками минулого тижня Brent подешевшала менш ніж на 0,1%, WTI – на 0,7%, причому обидва контракти завершили в мінусі п’ятий тиждень поспіль.

Як повідомляли ЗМІ, перенесення зустрічі міністрів ОПЕК+ зумовлене розбіжностями всередині групи, зокрема, бажанням Анголи та Нігерії нарощувати видобуток, тоді як Саудівська Аравія продовжує добровільне обмеження виробництва.

Ці повідомлення послабили побоювання трейдерів, пов’язані з можливістю ще більш істотного скорочення видобутку ОПЕК+, зазначає Market Watch.

“Саудівська Аравія, ймовірно, як і раніше, готова брати на себе левову частку скорочення постачань, необхідного для стабілізації нафтового ринку, – зазначає аналітик із сировинного сектору Commerzbank Барбара Ламбрехт. – Тому здається більш-менш очевидним, що королівство продовжить обмежувати видобуток у першому кварталі, оскільки нещодавнє зниження цін показало, що інакше воно зазнає втрат. Питання в тому, чи зможе ОПЕК+ домовитися про додаткові скорочення”.

,