Business news from Ukraine

Донори підтвердили зобов’язання допомоги Україні в розмінуванні на EUR0,5 млрд

11 Жовтня , 2023  

Загальна сума зобов’язань допомоги Україні в гуманітарному розмінуванні, яку підтвердили в середу учасники першої такої спеціальної Міжнародної донорської конференції високого рівня в Загребі, становить майже EUR0,5 млрд, повідомив віце-прем’єр – міністр внутрішніх справ Хорватії Давор Божиновіч.
“34 держави-учасниці висловили свою явну політичну підтримку Україні у сфері протимінної діяльності та підтримали свої політичні зобов’язання… Загальна сума цих внесків становить майже EUR0,5 млрд”, – сказав він на брифінгу після завершення першого дня конференції.
За його словами, додаткові внески були і будуть зроблені у вигляді обладнання, матеріалів та експертної допомоги.
“Деякі країни також взяли на себе зобов’язання, які будуть реалізовані у співпраці з міжнародними організаціями, такими як Програма розвитку ООН”, – додав Божинович.
Він наголосив, що конференція чітко дала зрозуміти, що партнери України об’єднають свої сили та спільно діятимуть на національному, європейському та міжнародному рівнях, щоб якнайшвидше визначити загрози статус-кво, що створюються мінами та вибухонебезпечними наслідками війни.
“Ми наголошуємо на важливості використання найсучасніших технологій, знань і досвіду, повністю усвідомлюючи, що це має життєво важливе значення для безпеки українських громадян, а також для економічного, соціального, екологічного та всіх інших аспектів повоєнного відновлення і розвитку України”, – заявив віцепрем’єр – глава МВС Хорватії.
Він нагадав, що наразі Рада ЄС обговорює 4-річну програму допомоги Україні на EUR50 млрд Ukraine Facility, після схвалення якої дуже важливо буде спрямувати частину цих коштів на цілі розмінування.
“Ми сподіваємося, що конференція, яка відбулася сьогодні, підтвердила ці очікування, і що вона буде належним чином відображена в майбутніх раундах переговорів у Раді та схвалена Єврокомісією”, – додав Божинович.
Він також привітав заяву Швейцарії організувати як продовження заходу в Загребі наступну міжнародну конференцію донорів з гуманітарного розмінування України в жовтні наступного року в Женеві.
У четвер, у другий день конференції, відбудеться експертне обговорення детальних заходів і заходів з розмінування в Україні.
Згідно з проведеним дослідженням Світового банку, уряду України, Єврокомісії та ООН, витрати на гуманітарне розмінування за рік після початку повномасштабного вторгнення РФ оцінювалися у понад EUR34 млрд з EUR383 млрд загальних витрат на реконструкцію та відновлення. Водночас повний ступінь забруднення залишається неясним через триваючі бойові дії та окупацію території.
Уряд України навесні оцінював першочергові потреби у фінансуванні гуманітарного розмінування цього року в $400 млн.

, ,