Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Дві унікальні виставки присвячені Сальвадору Далі та Антоні Гауді відкрилися в Бордо

17 Лютого , 2023  

Ще ніколи творчість двох знаменитих каталонців – художника Сальвадора Далі та архітектора Антоні Гауді – не поставала перед глядачами в такому приголомшливому вигляді, як її вдалося представити французькому оператору імерсивних виставок для історичних пам’яток, музеїв і центрів мистецтва Culturespaces.

“Далі, нескінченна загадка” і “Гауді, архітектор уявного” – дві нові імерсивні виставки, що триватимуть з лютого 2023 року по січень 2024 року в Бордо, в унікальному виставковому просторі “Басейни світла”.

Виставка про Далі представляє понад 60 років творчості епатажного каталонського майстра, одного з найзагадковіших живописців в історії, графіка, скульптора, режисера і письменника. Розвиваючись під впливом кубізму і футуризму, ставши знаковою фігурою в сюрреалізмі, Далі прийшов до реалізму, який ретельно виконується на полотні, про який говорили, що реальне в ньому все ж таки замішане на таємницях свідомості, фантазмах і алюзіях спогадів.

Під час знайомства з виставкою глядач прогулюється в цифрових видіннях як співучасник серед метафізичних пейзажів і образів художника, що володів неповторною фантазією. Картини, малюнки, фотографії, інсталяції, інсталяції, кадри з фільмів, деталі робіт, що оживають на стінах і відбиваються у воді “Басейнів світла”, звісно, не розгадують загадку, але все ж таки наближають до таємниць особистості художника з оригінальними вусами, до його одержимості дивним, а також до тієї пристрасті, яку йому навіювала муза і дружина – Гала.

Усе відбувається під музику легендарного британського гурту Pink Floyd, пропонуючи подорож поза часом, яка пробуджує підсвідомість.
Одним із важливих джерел натхнення художника Далі була творчість архітектора Гауді, чиї роботи початку ХХ століття вважали провокаційними і нерідко піддавали критиці. Далі рішуче захищав творіння мрійника Гауді. Друга захоплююча виставка в “Басейнах світла” віддає данину поваги цьому архітектурному генію, його знаменитим будівлям, які тепер класифіковані як об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Відвідувач виставки занурюється в іншу подорож, у якій важко відрізнити уявне від реальності. Він іде Барселоною від парку Гуеля до будинку Бальо, заходячи до будинку Міла та відвідуючи неповторне диво Саграда фамілія. Безлика споруда “Басейнів світла” раптом набуває обрисів гіперболічних склепінь, химерних колон, хвилеподібних фасадів, вкривається орнаментами і скляною та керамічною мозаїкою Гауді, що незмінно радує око.

Компанія Culturespaces була створена 1990 року Брюно Монньє. У 2020 році Culturespaces відкрила в Бордо “центр цифрового мистецтва”, який вважають найбільшим у світі. Він розташувався в корпусах побудованої в 1941 1943 роках колишньої бази італійських і німецьких підводних човнів в окупованій під час другої світової війни Франції.
Це інша історія під гаслом “від жорстокостей війни до вершин мистецтва”.

Після війни постало питання, що робити з цим гігантським бункером із 600 тис. куб. м бетону. Десятиліттями він простояв покинутим. У 1990 році було зроблено провальну спробу пристосувати його під міжнародний музей прогулянкових суден, які розмістили всередині бази. Але публіку ця затія не зацікавила. І бетонні конструкції знову канули в забуття. До 2020 року.

Тоді на колишній військовій базі з’явилися люди з Culturespaces, і вона стала називатися “Басейнами світла”. Центр цифрового мистецтва зайняв чотири з наявних одинадцяти басейнів. Імерсивні виставки проектуються на 12 тис. кв. м площі бази. З моменту відкриття “Басейнів світла” тут уже відбулися цифрові експозиції художників Густава Клімта, Клода Моне, Огюста Ренуара, венеціанського мистецтва, і відбулася ще низка захопливих просвітницьких проєктів у стінах, зведених для техніки масових убивств.

, , ,