Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

DW Akademie в Україні

30 Жовтня , 2024  

DW Akademie працює в Україні з 2014 року, сприяючи свободі слова, життєздатності ЗМІ та збалансованому висвітленню подій. Вона підтримує суспільного мовника в інформуванні населення під час війни, що триває.

Український медіа-ландшафт докорінно змінився відтоді, як у лютому 2022 року розпочалася війна. Однак, незважаючи на цензуру воєнного часу та додаткові обмеження свободи преси, країна значно піднялася в рейтингу «Репортерів без кордонів» у Всесвітньому індексі свободи преси. Посідаючи у 2022 році 106 місце зі 180 країн, у 2023 році вона піднялася на 79 позицію, а у 2024 році – на 61.

Таке підвищення рейтингу пов’язане з тим, що олігархи втратили свій вплив на журналістику та редакційну політику національних телеканалів. Їхній політичний та економічний вплив різко зменшився з початком війни, а публічні політичні суперечки тепер мало ведуться через ЗМІ. Як наслідок, олігархи втратили інтерес до власних ЗМІ (особливо національних телеканалів) як платформи для політичної боротьби. Цю зростаючу прогалину заповнює український суспільний мовник UA:PBC (Суспільне) та місцеві ЗМІ.

Тим не менш, постійні репортажі, які спільно готують і транслюють шість загальнонаціональних телеканалів, що контролюються Офісом президента і фінансуються з державного бюджету, підірвали довіру людей до засобів масової інформації.

Спостерігачі вказують на дві чіткі тенденції на медіаринку з 2022 року: люди відходять від телебачення як основного джерела інформації та переходять до соціальних та онлайн-медіа (особливо Telegram). Водночас зростає довіра людей до незалежних (онлайн) медіа та їхня актуальність. Хоча протидія (російській) дезінформації є серйозним викликом, оскільки люди все частіше споживають новини через (анонімні) Telegram-канали, ми заохочуємо посилення актуальності місцевих ЗМІ в Україні.

Наша діяльність

DW Akademie працює в Україні з 2014 року, підтримуючи місцеві незалежні медіа, суспільне мовлення (НСТУ) та фріланс-журналістику. Її поточні проекти допомагають підвищити стандарти журналістської кваліфікації та зробити базову та поглиблену підготовку більш орієнтованою на практику. Він також надає всебічну та орієнтовану на потреби підтримку місцевим незалежним ЗМІ.

Незалежна, достовірна інформація є життєво важливою під час війни. Тому суспільний мовник НСТУ інформує людей про обстріли, навіть якщо система оповіщення не працює. DW Akademie підтримує тісний контакт зі своїми співробітниками та партнерськими організаціями в Україні, зокрема з НСТУ.

DW Akademie підтримує спонсора проєкту – Український інститут медіа та комунікації (УІМК) – у розробці навчальних форматів. Мета – підвищити медіа- та цифрові навички людей старшого віку та зруйнувати старі жорсткі способи мислення. Супровідне дослідження аналізує потреби та способи охоплення цієї цільової групи. Одним із прикладів є підтримка молодшими родичами літніх людей у їхній активній участі в суспільному дискурсі та трансформаційних процесах.

Через Академію викладачів журналістики (АВЖ) УІМК пропонує тренінги з методології та дидактики для викладачів факультетів журналістики українських університетів. Мета полягає в тому, щоб засоби масової інформації поповнювалися молодими, краще підготовленими медіа-професіоналами. Планується співпраця з шістьма українськими університетами.

Освітній центр «Накипіло » продовжує пропонувати практико-орієнтовані тренінги в рамках Школи універсального редактора (ШУР), щоб кваліфіковані редактори могли підтримувати персонал незалежних ЗМІ. Фінансування школи забезпечується за рахунок фінансового консалтингу та організаційного розвитку.

DW Akademie надає широку підтримку місцевим незалежним ЗМІ в Україні. Вона пропонує орієнтовані на потреби тренінги для журналістів та медіа-менеджерів, а також семінари та навчальні поїздки до Німеччини, які дають простір для дискусій, роздумів та нетворкінгу. Разом із «Maje Sens», новим партнером проєкту та неурядовою організацією, медіаменеджери пройдуть навчання та отримають підтримку у фандрейзингу. Проєкт розрахований на 2024-2025 роки.

DW Akademie спільно з українським суспільним мовником «Суспільне “ та медіаорганізацією ”Львівський медіафорум» реалізує проект «Зміцнення незалежних медіа для сильної демократичної України» (2024-2026). Він фінансується Європейською Комісією за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Проект спрямований на підвищення довгострокової спроможності незалежних ЗМІ, зокрема українського суспільного мовника, та сприяння відкритому конструктивному діалогу серед населення України. Він також має на меті підтримати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення у її прагненні відповідати стандартам ЄС.

DW Akademie та Львівський медіафорум застосовують свій досвід у підтримці незалежних регіональних ЗМІ в Україні, приділяючи особливу увагу нішевим медіа, конструктивній журналістиці та громадській участі. Суспільне більше працює над журналістськими розслідуваннями та дитячим контентом, а також просуває процес цифрової модернізації.

Проєкт «Молодіжна МІГ-ініціатива» від DW Akademie у партнерстві з Громадською академією «Суспільного» розрахований на молодь (12-18 років) і дає їм можливість висловити свою думку у місцевих демократичних процесах.

Фінансування: Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини (AA), Європейська комісія (ЄС)

Програмні директори: Д-р Кирило Савін (BMZ), Елен Шампань (ЄС)

Місця проведення: Київ, Львів, Черкаси, Тернопіль, Харків, Одеса, Дніпро, Чернігів, Миколаїв, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Херсон, Маріуполь, Донецьк, Луганськ

Місцеві партнери: Суспільна телерадіокомпанія України UA:Суспільне, Освітній центр «Накипіло», ГО «Мажорні сенси», Український інститут медіа та комунікації (УІМК),Львівський медіафорум (ЛМФ).

Фокус: Кваліфікація та навчання журналістів, життєздатність медіа, бізнес-журналістика, громадянська участь (місцева), соціальна участь, (місцеві) партисипативні формати медіа та громадські медіа, медіа та інформаційна грамотність (МІГ), професіоналізм та журналістські мережі

https://akademie.dw.com/en/dw-akademie-in-ukraine/a-18549630

 

,