Business news from Ukraine

«ФАРМАК» У ТОП-200 НАЙБІЛЬШИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ

7 Червня , 2021  

На початку червня інтернет-портал censor.net опублікував рейтинг найбільших компаній за рівнем доходів у 2020 році. «Фармак» – єдиний вітчизняний фармвиробник, що увійшов до нього.
Такий зріз видання готує щороку, спираючись на фінансову звітність компаній, оприлюднену Державною податковою службою та Мінцифри. У 2020 році сукупний дохід 200 найбільших підприємств України досяг 3,4 трлн грн.
Компанія «Фармак» більш ніж 10 років є лідером фармацевтичного ринку України*. Дохід від реалізації продукції у 2020 році становив 7,5 млрд грн. Минулого року компанія збільшила експортні постачання на 40%. Сьогодні ліки «Фармак» представлені в понад 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії та ін. Також за підсумками попереднього року компанія стала найбільшим платником податків серед українських фармацевтичних підприємств, сплативши до бюджетів різних рівнів 712,1 млн гривень податків та зборів.
«Попри те, що компанія “Фармак” уже досить тривалий час є лідером фармацевтичної галузі України, ми ставимо амбітні цілі щодо подальшого зростання як в Україні, так і за кордоном. Для цього реінвестуємо до 90% прибутку в розбудову підприємства, модернізацію обладнання, проєкти з енергозбереження та наукові дослідження. Сьогодні в нас триває будівництво інноваційного R&D-центру, у якому будуть проводитися розробки сучасних складнокомпонентних лікарських засобів», – зазначив Володимир Костюк, виконавчий директор АТ «Фармак».

Довідка про компанію
«Фармак» – лідер фармацевтичного ринку України*. У продуктовому портфелі компанії понад 220 складнокомпонентних сучасних лікарських засобів. Серед основних напрямів – ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати.
Компанія щорічно реінвестує в розвиток до 90% прибутку. Загалом з 1995 року було інвестовано в модернізацію виробництва понад 310 млн доларів США. Щорічні інвестиції в наукові дослідження й розробки становлять приблизно 15 млн доларів США. Виробничі потужності, дослідницька база, лабораторно-технічний комплекс підприємства мають міжнародну сертифікацію та відповідають високим вимогам європейських стандартів GMP.
У 2020 році «Фармак» збільшив експортні постачання на 40%. Сьогодні продукція компанії представлена у понад 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії та ін.
«Фармак» входить до ТОП-25 найінноваційніших компаній, визнаний найбільшим платником податків серед фармвиробників України та найкращим роботодавцем**.

*За обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research.
**За даними рейтингів видання «Власть денег» (2020 р.), «РЕЙТИНГ. Бізнес в офіційних цифрах» (2021 р.), «ТОП-100. Рейтинги крупнейших» (2020 р.).