Business news from Ukraine

Фондові ринки Європи продовжують знижуватись шосту сесію поспіль

12 Жовтня , 2022  

Європейські фондові ринки продовжують знижуватись у середу шосту сесію поспіль на занепокоєнні інвесторів через подальше економічне зростання та підвищення відсоткових ставок у світі.

Трейдери чекають публікації даних про зміну споживчих цін у США у вересні, які можуть вказати, наскільки ефективно працює політика посилення Федеральної резервної системи (ФРС) США. Доповідь міністерства праці країни буде опублікована у четвер о 15:30 кв. Аналітики очікують, що інфляція в Штатах минулого місяця сповільнилася до 8,1% у річному вираженні з 8,3% у серпні, згідно з даними Trading Economics.

Зведений індекс найбільших підприємств Європи Stoxx Europe 600 на 11:20 кв опустився на 0,4%, до 386,39 пункту.

Німецький DAX втрачає 0,4%, французький CAC 40 – 0,18%, британський FTSE 100 – 0,1%. Італійська FTSE MIB та іспанська IBEX 35 опускаються на 1% кожен.

ВВП Великобританії у серпні скоротився на 0,3% у помісячному вираженні після підйому на 0,1% у липні, показали дані статистичного агентства країни ONS. Експерти в середньому очікували, що обсяг економіки країни позаминулого місяця не зміниться порівняно з липнем, повідомляє Trading Economics.

У річному вираженні зростання ВВП Великобританії сповільнилося до 2% із 3,1% у липні.

Промислове виробництво у Великій Британії у серпні скоротилося на 1,8% порівняно з липнем після падіння на 1,1% місяцем раніше, йдеться також у доповіді ONS. При цьому обсяг виробництва в обробній промисловості впав на 1,6%, у добувній – на 8,2% та електрогенерації – на 0,6%.

У річному вираженні промислове виробництво країни у серпні впало на 5,2% проти зниженням на 3,2% місяцем раніше.

Дефіцит зовнішньоторговельного балансу Великобританії позаминулого місяця збільшився до 7,1 млрд фунтів стерлінгів ($7,8 млрд) з 5,4 млрд фунтів у липні. Обсяг імпорту збільшився на 4,3% у помісячному вираженні, до рекордних 75,3 млрд. фунтів, експорту – на 2,2%, до 68,2 млрд. фунтів.

Папери виробника споживчих товарів та медичного обладнання Royal Philips NV дешевшають на 8,4%. Нідерландська компанія повідомила, що її порівняний продаж у третьому кварталі знизився приблизно на 5% через серйозніші, ніж очікувалося, проблеми в ланцюжках поставок електронних компонентів.

Серед лідерів зниження у складі Stoxx 600 також є акції TAG Immobilien AG (-9,3%), що працює у сфері житлової нерухомості.

Тим часом, котирування акцій найбільшого світового виробника товарів класу люкс LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SA зростають на 2,2%. Компанія у вівторок увечері після закриття торгів опублікувала звітність, в якій повідомила, що її виторг у третьому кварталі 2022 року збільшився на 27%, перевищивши прогнози ринку.

Папери датської біофармацевтичної компанії Chr. Hansen Holding AS підскочили в ціні на 12,7% після публікації сильних фінрезультатів за третій квартал і перспективного прогнозу на рік.

,