Business news from Ukraine

Хорватія виділила EUR1 млн на розмінування України

31 Липня , 2023  

Уряд Хорватії на засіданні в понеділок пожертвував EUR1 млн Всесвітній продовольчій програмі Організації Об’єднаних Націй (ВПП), щоб допомогти фермерам і виробникам харчових продуктів з України відновити роботу в регіонах, які найбільше постраждали від вибухонебезпечних пережитків війни.

Як повідомляється на сайті ВПП у понеділок, угоду підписали міністр закордонних справ Хорватії Гордан Грліч Радман і виконувач обов’язків Координатора гуманітарної допомоги ООН в Україні Метью Голлінгворт у присутності першого віце-прем’єр-міністра, міністра економіки України Юлії Свириденко.

“Проєкт спрямований на обстеження продуктивних сільськогосподарських угідь на предмет наявності мін та інших вибухових речовин, їх розмінування, де це необхідно, та їх безпечне звільнення для відновлення виробництва продуктів харчування та підтримки засобів до існування сільських громад. Проєкт також надасть підтримку фермерам у відновленні ґрунтів і відновленні їхнього сільськогосподарського виробництва після того, як землі будуть визнані безпечними”, – йдеться в повідомленні.

Робота вже ведеться в Харківській області та планується до проведення в Миколаївській і Херсонській. Проєкт розроблений і реалізується в тісній співпраці з урядом України, а також місцевою владою.

“Уряд України визначив розмінування як один із п’яти ключових пріоритетів для швидкого відновлення країни, оскільки це стосується безпеки людей, відновлення сільськогосподарських підприємств, які повноцінно функціонують, і налагодження ланцюжків постачання продовольства… Ми активно співпрацюємо з нашими міжнародними партнерами із запуску ринку гуманітарного розмінування в Україні, закупівлі спеціалізованого обладнання, навчання саперів, сертифікації приватних операторів із розмінування, налагодження місцевого самоврядування, а також з питань безпеки та захисту населення”, – зазначила вона.

За її словами, кошти, залучені в рамках спільного меморандуму з Хорватією та партнерами ООН, “будуть спрямовані на обстеження та очищення забруднених земель, які потенційно становлять 174 тис кв км в Україні”.

“Під час нашої зустрічі ми підкреслили виняткову важливість розмінування для відновлення економічної та соціальної діяльності в Україні. Розуміючи нагальну необхідність розв’язання проблем, пов’язаних із мінами та вибухонебезпечними пережитками війни, ми знову заявляємо про нашу прихильність до роботи пліч-о-пліч, щоб домогтися позитивних змін у постраждалих регіонах”, – сказав міністр закордонних і європейських справ Хорватії Гордоні Гірлічем-Радман.

Голлінгворт, зі свого боку, відзначив досвід Хорватії в проведенні успішних великомасштабних операцій із розмінування, що “робить її визнаним лідером у сфері гуманітарного розмінування та безцінним партнером, який допомагає вивільнити землю для українських фермерів, котрі відчайдушно хочуть відновити роботу й прогодувати свої сім’ї та громади”.

Хорватія прийме Міжнародну донорську конференцію з гуманітарного розмінування в Україні 11 і 12 жовтня в Загребі. Конференція стане майданчиком для мобілізації додаткової міжнародної підтримки та ресурсів для ініціатив з розмінування в Україні.

,