Business news from Ukraine

Костянтину Жеваго оголошено нову підозру

13 Травня , 2024  

Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило нову підозру олігархові Костянтину Жеваго та його трьом спільникам у справі про виведення 519 млн грн із банку “Фінанси та Кредит”.

“Співробітники ДБР повідомили нову підозру колишньому акціонеру банку АТ “Банк “Фінанси та Кредит” Костянтину Жеваго, колишньому голові правління банку та його двом заступникам”, – повідомляють у Телеграм-каналі ДБР у четвер.

За інформацією Бюро, у травні 2007-го – жовтні 2010 рр.. Жеваго сформував злочинну організацію, до складу якої увійшли голова, члени правління АТ “Банк “Фінанси та Кредит”, інші наближені до нього особи. “Підконтрольна Жеваго українська компанія отримала кредит в АТ Банк “Фінанси та Кредит”, що було зроблено з порушенням правил кредитування. Ці гроші були виведені на інші офшорні компанії олігарха”, – зазначають у ДБР.

Для приховування незаконного походження грошей учасники схеми в 2010-2015 роках уклали кредитний договір і понад 100 додаткових угод до нього між підконтрольною компанією і банком. “Додаткові угоди систематично і безпідставно давали змогу збільшувати кредитний ліміт, що видається банком на підконтрольну олігарху компанію без будь-якої ліквідної застави. Таким чином, учасники групи вивели з банку 519 млн грн, які надалі були легалізовані учасниками схеми”, – йдеться в повідомленні.

Таким чином, підсумовують у відомстві, загальний збиток АТ “Банк “Фінанси та Кредит” унаслідок кредитування компанії Жеваго склав 1,4 млрд грн.

ДБР повідомило Жеваго про підозру у створенні та керівництві злочинною організацією, привласненні та розтраті майна, легалізації майна, отриманого злочинним шляхом, в особливо великому розмірі у складі злочинної організації. Екс-голову правління банку та його двох заступників підозрюють в участі у злочинних організаціях, привласненні та розтраті майна в особливо великому розмірі у складі злочинної організації.

Раніше ДБР повідомило про підозру Жеваго і низці керівників банку за іншим фактом – організації розтрати $113 млн фінансової установи. На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних із ним юросіб, зокрема, на акції його підприємств на сотні мільйонів гривень – корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також заарештовано майно інших юридичних осіб, пов’язаних із колишнім депутатом. Серед іншого – 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир, вертоліт, яхта.

Ще в жовтні 2020 року заарештовані активи вартістю понад 300 млн грн було передано до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Це активи у вигляді корпоративних прав, коштів і 26 об’єктів нерухомості – оздоровчих комплексів, готелів, житлових і комерційних приміщень, розташованих у центральній частині Києва, Харкова, Полтави, Кривого Рогу загальною площею понад 22 тис. кв. м.

У розслідуванні ДБР активно співпрацює з органами юстиції, жандармерії та поліції Французької Республіки.

,