Business news from Ukraine

Кожен банк-підписант Меморандуму про розвиток кредитування виведе на ринок власну кредитну програму під 13,5% річних

9 Липня , 2024  

Кожен банк-підписант Меморандуму про розвиток кредитування з відновлення енергоінфраструктури виведе на ринок власну кредитну програму під 13,5% річних.

Про це в етері “Суспільного” заявив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління ГЛОБУС БАНКУ.

За його словами, у п’ятницю, 5 липня, провідні банки підписали важливе доповнення до Меморандуму, згідно з яким вони взяли на себе зобов’язання встановлювати єдині та доступні умови надання енергокредитів. Згідно з умовами Меморандуму відсоткова ставка на перший рік кредитування не перевищуватиме 13,5% річних, а з другого року кредиту ставка буде варіативною, але не більшою за 16,5% річних.

Банкір повідомив, що Глобус Банк вже знизив ставку за програмою “Відновлення енергетичної інфраструктури” до 13,5% річних. Він наголосив, що ця програма розрахована на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, що є учасниками програм “Енергодім” та “ГрінДІМ” від Фонду енергоефективності. Кредитні умови дають змогу ОСББ оформити кредит терміном до 5 років на суму до 3 млн грн на реалізацію енергоефективних проєктів, придбання та встановлення сонячних панелей та теплових насосів.

“Завдяки суттєвому зниженню відсоткової ставки до середини серпня за цією програмою планується оформити до 20 кредитних заявок від ОСББ зі Львівської, Волинської, Миколаївської областей. А до кінця року добрим результатом вважатиметься оформлення близько 100 кредитів”, — розповів експерт.

Крім того, він нагадав, що 5 липня в рамках ухваленої Стратегії кредитування програма пільгових кредитів “5-7-9” була суттєво розширена саме на потреби громадян та бізнесу в досягненні енергонезалежності.

Зокрема дія програми вже розповсюджується на придбання обладнання для генерації та зберігання електричної енергії з альтернативних джерел (сонячної та вітрової) для ОСББ та ЖБК під 7% річних, а домогосподарства можуть отримати беззаставні кредити під 0% на суму 480 тис. грн з терміном погашення до 10 років.

Щодо малого та середнього бізнесу, то підприємства матимуть змогу придбати в кредит газотурбінні, газопоршневі та біогазові генераційні установки на суму до 150 млн грн на строк погашення до 10 років.

Сергій Мамедов також звернув увагу, що від початку повномасштабного вторгнення саме держава та Нацбанк є рушіями розвитку банківського кредитування. Адже станом на червень 2024 року понад 50% кредитів було видано в рамках державних кредитних програм, таких як “Доступні кредити 5-7-9”, “єОселя”, “Доступний факторинг”, “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9” тощо.

На його думку, ухвалена Кабміном державна Стратегія кредитування та Меморандум мають стати відчутним поштовхом до активізації кредитування та запровадження лояльних умов для позичальників.

“Меморандум вже об’єднав майже 20 банків, що не лише розвивають власні кредитні програми, а й готові до єдиних принципів кредитної політики. Адже ринок очікує та потребує суттєве зниження кредитних ставок не лише за енергокредитами, а й за автокредитами, іпотекою та цільовими кредитами для малого та середнього бізнесу”, — підсумував Сергій Мамедов.

Довідка:

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК “ГЛОБУС” (ГЛОБУС БАНК) засновано у 2007 році.

Станом на квітень 2024 року регіональна мережа налічує 31 відділення. Всі відділення банку входять до об’єднаної мережі Power Banking, що дає змогу працювати за умов відсутності світла.

ГЛОБУС БАНК підтверджено кредитний рейтинг за національною шкалою на рівні uaAAA, а також рейтинг депозитів на рівні ua2+ за шкалою рейтингового агентства “Експерт-Рейтинг”.

Пріоритетними напрямками діяльності банку є іпотечне кредитування на первинному ринку, автокредитування, кредитування малого та середнього бізнесу.

ГЛОБУС БАНК є акредитованим партнером низки державних програм: державної іпотечної програми “єОселя”, програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу “5-7-9”.

У вересні 2023 року Банк став партнером ДУ “Фонду енергоефективності” за програмами кредитування ОСББ та ЖБК “Енергодім” та “ГрінДІМ”.
25 червня 2024 року ГЛОБУС БАНК став одним із 17 найбільших українських банків, що підписали Меморандум про кредитування проєктів з відновлення енергоінфраструктури.

У грудні 2023 року та на початку 2024-го банк доєднався до державних кредитних програм “Доступний факторинг” та “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%”.

Банк є лідером з кредитування придбання житла на первинному ринку – за останні 5 років банком профінансовано 2 500 іпотечних кредитів на 2 млрд грн.

Банк входить до 5-ки лідерів автокредитування, банком акредитовано понад 600 автосалонів.
Голова правління ГЛОБУС БАНКУ Сергій Мамедов є заступником Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України та віцепрезидентом Асоціації українських банків.

, , ,