Business news from Ukraine

Китай планує до 2030 року висадити на Місяць своїх космонавтів

31 Травня , 2023  

Управління програми пілотованих польотів Китаю (CMSA) у понеділок повідомило про плани відправити космонавтів (китайських тайконавтів) на поверхню Місяця раніше 2030 року.

“Згідно з планом проєкту з дослідження Місяця тайконавтами, китайські тайконавти вперше висадяться на Місяць до 2030 року, двоє тайконавтів керуватимуть місячним ровером для проведення наукових досліджень”, – ідеться в повідомленні на сайті управління.

Раніше Китай заявляв про плани з висадки тайконавтів на Місяць і будівництва на ньому місячної дослідницької бази у 2030-х роках. Попереднім місцем висадки називали Південний полюс через достатню освітленість цієї області сонячним світлом і наявність запасів льоду, з яких можна добувати воду.

Основним конкурентом Китаю в “місячній гонці” є США. У квітні глава Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) Білл Нельсон повідомив, що в рамках національної місячної програми “Артеміда” американське космічне відомство розраховує відправити астронавтів на Місяць наприкінці 2025 або у 2026 році.

, ,